Хода звіздарів у 2019
Хода звіздарів у 2019 5 канал

Парад зірок: у Львові сотні охочих взяли участь у традиційній ході звіздарів

Головним символом цьогорічної ходи стала зірка "Берегиня" – на її 12 променях зображені українські жінки з різних етнорегіонів

Хода звіздарів пройшла вулицями Львова. Цьогоріч до неї приєдналися сотні охочих. Майстри приїхали з різних куточків країни, ба навіть з-за кордону.

Старовинні та модерні, маленькі та до кількох метрів завбільшки. Щоби продемонструвати результат своїх старань, майстри з виготовлення різдвяних зірок зібралися в центрі Львова.

Головним символом цьогорічної ходи стала зірка "Берегиня". На її 12 променях зображені українські жінки з різних етнорегіонів, які своїми рушниками стелять світлу долю для України. У центрі звізди – тризуб. Образи жінок вибиті на золотому шовку, який, за задумом авторів, символізує сонце.

"Жінка – це та берегиня, яка береже наших солдатів, береже наших чоловіків, береже наших дітей, береже весь світ. І через це українки – в українському строї, в теплих орнаментах, які є вже самі оберегом України. І вони 12 разом на променях оберігають герб – символ нашої держави", – пояснює художник-реставратор Львівського музею архітектури та побуту Олена Сіра.

Гуцульські, волинські та навіть польські – всі вони є символом Віфлеємської зірки, що сповістила світові про народження Ісуса. Майже 60 колядницьких звізд для ходи зробив 73-річний Богдан Новак зі своїми учнями.

А двометрова кольорова зірка прикрашає ходу від дня першої ходи звіздарів, яка відбулася 13 років тому: "Всі звіздарі, вони добрі душею. То є життєвий дороговказ. І звізду не несуть, а звізда йде, бо вона має ноги. І ніколи звіздар своєї звізди не обжене, бо вона завжди попереду нього".

Попереду – колядники, за ними – гості, які приїхали до Львова з інших міст України та із-за кордону. Хода рушає вулицями міста.

Ірина Саєвич, Євген Раліон, "5 канал"

Як Львовом звіздарі крокували – ФОТО

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Луценко назвала ТОП-3 законопроекти, які Рада має проголосувати до виборів
Наступний матеріал
У Кропивницькому скасували пільги для дітей АТОвців: родини бійців вийшли з протестом

Різдво в Україні: що приготувати та як прикрасити домівку

Різдвяна утреня та Літургія в Патріаршому соборі Воскресіння Христового УГКЦ – відео

Невеликий сніг і до 16 градусів морозу: яка погода буде на Різдво

На Різдво столичний громадський транспорт працюватиме довше

У світі святкують Різдво західного обряду

В Україні християни західного обряду святкують Різдво: традиції, символи та святвечір