Олег Медведєв
Олег Медведєв 5 канал

Спікер Президента про ситуацію з "Укроборонпромом": Є всі підстави вважати це виборчою технологією

Армія є найсильнішим елементом в образі Порошенка як кандидата у президенти, саме тому по цій точці його б'ють політичні опоненти

У ситуації довкола журналістського розслідування ймовірних розкрадань в оборонній сфері вбачається політичний контекст. Про це заявив речник виборчого штабу кандидата у Президенти України Петра Порошенка Олег Медведєв під час брифінгу у вівторок, 26 лютого. 

"На перший погляд, нібито ця подія не має ніякого відношення за формальними ознаками до передвиборчої кампанії, але ми всі розуміємо, що коли подібні речі відбуваються практично за місяць до дня голосування, є всі підстави розглядати це як виборчу технологію і говорити про це у виборчому контексті", – зазначив Медведєв. 

"Порошенко, безумовно, зіграв (не побоюся перебільшення) визначну роль у відродженні українських Збройних сил і української армії – разом із волонтерами; разом із офіцерами і солдатами; разом з українцями, які платять військовий збір. Порошенко дуже нетерпимо ставиться до будь-яких зловживань в оборонній сфері і вимагає від правоохоронних органів результативних розслідувань можливих фактів корупції і зловживань", – наголосив спікер Глави держави. 

Він також пояснив, чому перед виборами "сплила" саме військова тематика. 

"З іншого боку, в контексті виборчої кампанії, варто розуміти, що армія є найсильнішим елементом в образі кандидата у президенти в силу того внеску, який він зробив у розбудову армії. Саме тому по цій точці його б'ють політичні опоненти", – переконаний речник виборчого штабу Порошенка. 

На запитання, чи може журналістське розслідування програми "Наші гроші" містити фейки та неперевірену інформацію, Медведєв відповів так: 

"На основі свого тривалого спостереження за різноманітними журналістськими розслідуваннями, можу сказати, що на моє відчуття, вони за жанром містять в собі загальновідомі факти, які складно заперечити – це з одного боку, а з іншого боку – там завжди є широкий набір феєричних фейків, які не підтверджені жодними фактами, жодними документами, жодним посиланням на якісь достовірні джерела. Джерела інформації тут є абсолютно анонімними і бездоказовими. Але в цьому випадку я не хотів би оцінювати конкретне розслідування, є доконаний факт того, що воно викликало широкий суспільний резонанс і суспільне обговорення". 

Повне відео брифінгу дивіться нижче: 

Довідково: напередодні журналісти програми "Наші гроші" (Bihus.info) оприлюднили матеріали, в яких заявляють про викриття масштабних схем розкрадання в оборонному комплексі, до яких можуть бути причетні посадовці. Йдеться про події 2014-2016 років.

Зауважимо, що в державному концерні "Укроборонпром" уже відреагували на розслідування. Зокрема, там заявили: журналісти маніпулюють закритою інформацією, яку могли отримати у межах кримінальних проваджень.

26 лютого Президент тимчасово призупинив повноваження першого заступника секретаря РНБО Олега Гладковського. 

Попередній матеріал
Росія не має права односторонньо контролювати акваторію Чорного й Азовського морів – Волкер
Наступний матеріал
Піднімається на висоту до 3600 м: в "Укроборонпромі" модернізували вітчизняний безпілотник