Єврокомісія
Єврокомісія twitter.com

В Єврокомісії відреагували на рішення КСУ щодо незаконного збагачення

  В ЄС вважають за необхідне застосовувати до високопосадовців принцип "правової презумпції"

  Європейська комісія стежить за ситуацією довкола декриміналізації статті про незаконне збагачення посадовців. Про таке заявив віце-президент Єврокомісії Валдіс Домбровскіс під час зустрічі зі студентами та викладачами Інституту міжнародних відносин КНУ ім. Тараса Шевченка, передає УНІАН.

  "Ми занепокоєні рішенням Конституційного Суду стосовно статті про незаконне збагачення. Я наполегливо рекомендую українському уряду розбудовувати інституційну інфраструктуру щодо протидії корупції", – зазначив європейський політик.

  Крім того, Домбровскіс додав: Єврокомісія ще надасть детальнішу оцінку цьому рішенню на основі принципу "правової презумпції". Це принцип, "на основі якого особа, що має певні активи, певні статки, може довести їхнє походження".

  "Цей принцип є міжнародним і ми маємо з'ясувати, що конкретно викликало занепокоєння в Конституційного Суду і як це впливатиме на ефективність боротьби з корупцією", – наголосив віце-президент Європейської комісії.

  Водночас політик відзначив прогрес у відборі суддів для Вищого антикорупційного суду України. Домбровскіс запевнив: Європа чекає, що цей суд запрацює якнайшвидше.

  "Це буде фінальним кроком у завершенні антикорупційної інституційної системи", – додав він.

  Нагадаємо, 26 лютого Конституційний Суд України визнав неконституційною статтю 368-2 Кримінального кодексу, що передбачає притягнення особи до відповідальності за незаконне збагачення. Рішення КСУ є остаточним і оскарженню не підлягає. 

  Наступного дня Президент Петро Порошенко повідомив: планує внести на розгляд Ради законопроект про покарання чиновників за незаконне збагачення. Прокоментували рішення Конституційного Суду і в НАБУ. Там заявили, що відтепер усі справи, які розслідували українські антикорупційні органи за статтею ККУ про незаконне збагачення, будуть анульовані.

  Попередній матеріал
  У столиці зафіксували випадок ботулізму: хворий у реанімації
  Наступний матеріал
  Бойовики під керівництвом російських офіцерів випробували на Донбасі автоматизований звукометричний комплекс
  Loading...