Наукові дослідження
Наукові дослідження molbuk.ua

Німецькі лікарі повідомили про третій можливий випадок зцілення від ВІЛ

  Читайте по-русски
  Лікарі стверджують, що спостерігають ще за декількома пацієнтами з ВІЛ, яким провели пересадку кісткового мозку від донорів з мутацією

  Після звістки про зцілення від ВІЛ у Великій Британії, про подібний випадок заявили і німецькі лікарі. Про таке повідомляє NewScientist.

  Першою людиною, якій вдалося вилікуватися від ВІЛ, був Тімоті Браун, відомий як "берлінський пацієнт". Він захворів на рак крові, для боротьби з яким йому пересадили кістковий мозок донора з мутацією в гені CCR5, яка робила його стійким до вірусу. Після пересадки Браун перестав вживати антиретровірусні препарати і з тих пір вважається таким, що вилікувався від ВІЛ.

  На початку цього тижня лікарі з Британії заявили про "лондонського пацієнта", який також переніс пересадку кісткового мозку від донора з аналогічною мутацією. Через 18 місяців після того, як він перестав приймати антиретровірусні препарати, лікарі не можуть виявити у нього ознак ВІЛ.

  Про можливий третій випадок був оголошено також цього тижня на Конференції з ретровірусів та оппортуністичних інфекцій у Сіетлі. "Біопсії з кишечника і лімфатичних вузлів цього "пацієнта з Дюссельдорфа" не показують інфекційного ВІЛ після трьох місяців відмови від противірусних препаратів", – розповідає Аннемарі Венсінг з медичного центру Утрехтського університету в Нідерландах, який працював над цим випадком.

  Наразі лікарі стверджують, що спостерігають ще за декількома пацієнтами з ВІЛ, яким провели пересадку кісткового мозку від донорів з мутацією.

  Наголошується, що пересадка кісткового мозку не може бути застосована для ВІЛ-позитивних пацієнтів, у яких немає раку. Ця процедура несе значні ризики і використовується лише як надзвичайний захід. Водночас те, що методика допомагає побороти ВІЛ, дозволяє шукати інші підходи, наприклад, редагувати геном самого пацієнта, вносячи мутації в ген CCR5.

  Попередній матеріал
  Стало відомо, за яких обставин помер зірка серіалу "Беверлі-Хіллз" Люк Перрі
  Наступний матеріал
  Стало відомо, чим найбільше цікавляться користувачі української Вікіпедії
  Loading...

  У Мексиці знайшли печеру майя з тисячолітніми ритуальними артефактами – відео

  Півдоби провів у кам'яній пастці: в Одесі врятували дослідника підземелля

  Учені дослідили, скільки вільного часу треба для щастя

  Місії на Марсі бути: Китай побудував "космічну" базу і розпочинає дослідження – відомо коли

  Люди зможуть бачити в темряві: китайці розробили новітню технологію

  У Міноборони розповіли, яким чином випробовують точність українських ракет і снарядів