5 канал

Українські лікарі розробили пристрій для дистанційного спостереження за станом пацієнта – подробиці

Свій винахід тернопільські лікарі вже презентували у США та в Німеччині

Унікальний прилад для спостереження за організмом людини розробили в Тернополі. Винахід дає змогу цілодобово та дистанційно стежити за станом пацієнта. Прилад уже презентували не тільки в Україні, а й за кордоном. Розробку бачила знімальна група "5 каналу".

Шестеро лікарів працювали над розробкою майже чотири роки. Вимірювання тиску, пульсу, температури та насиченості крові киснем. Прилад дає змогу робити все це дистанційно. Спочатку отримані показники надходять через інтернет на сервер, а потім – на комп'ютер чи мобільний телефон лікаря.

"Коли пацієнт знаходиться в будь-якій точці землі, ми контролюємо всі його показники і стан виконання наших призначень. Це економить час лікаря, пацієнта, час і фінанси лікувально-профілактичних закладів", – пояснив керівник патентно-інформаційного відділу ТДМУ ім. І. Я. Горбачевського Андрій Павлишин.

Випробувати можливості приладу знімальна група "5 каналу" вирішила на собі. Для цього достатньо вдягти апарат на руку. Після цього лікареві залишилося лише натиснути кнопку і обстеження стартувало.

"Таким чином можна як контролювати процес реабілітації, так і попередити надмірні рухи, ускладнення, тобто не нашкодити пацієнту", – зазначив доцент кафедри загальної хірургії ТДМУ ім. І. Я. Горбачевського Андрій Господарський.

Результати обстеження одразу можна побачити на моніторі комп'ютера.

"Ми бачимо, що ви – здорова людина. У вас все нормально. Рухи збережені і м’яз реагує відповідно", – пояснює фахівець.

Якщо пацієнта поруч немає – лікар вивчає отримані дані та визначає необхідне лікування. Потім телефоном чи в будь-який інший спосіб надає рекомендації. Свій винахід тернопільські лікарі вже презентували у США та в Німеччині.

"У липні 2018 року ми презентували свій винахід на Всесвітньому з’їзді реабілітологів. Після цього вийшло 2 статті закордонних журналах, де підтверджені отримані нами результати", – розповів завідувач кафедри травматології та ортопедії з військово-польовою хірургією Андрій Цвях.

Винахідники кажуть, закордонні фахівці виявили неабиякий інтерес до розробки. Наразі тернопільські лікарі вдосконалюють винахід.

Леся Маньковська, "5 канал"

Попередній матеріал
2,5 тис. поправок: Парубій розповів, коли Рада розгляне закон про мову
Наступний матеріал
Чому не зовсім коректно казати "перехід до ПЦУ" – пояснення священика
Loading...

Може поглинути більше СО 2, ніж рослини: американські вчені створили листя, яке імітує процес фотосинтезу

Облаштували стихійний скотомогильник під Тернополем: екоінспекція домагається закриття місцевого підприємства

Американські науковці відкрили новий тип магніту

У Києві медики і пацієнти вирішили підтримати Супрун, адже хвилюються за життя тяжкохворих – відео

Глобальне похолодання: у NASA заявили, що на Землі вже другий рік знижується температура

ДТП у Харкові: одному з обвинувачених під час засідання суду викликали "швидку" – фото