Дитинча тиранозавра
Дитинча тиранозавра Naked Science

Ніби зубасте пташеня: палеонтологи відтворили вигляд дитинчати тиранозавра рекса

  Читайте по-русски
  Проте дитинчата, які тільки вилупилися з яйця, ставали легкою здобиччю для хижаків, і багато з них не доживали до року

  Палеонтологи зі Сполучених Штатів Америки відтворили вигляд дитинчат тиранозавра рекса (гігантського хижого динозавра, який вважається одним із найстрашніших хижаків своєї епохи). Про таке повідомляв Naked science.

  Слід зазначити, що дитинча тиранозавра буде одним з експонатів на виставці, присвяченій цим тваринам, яка відбудеться в Нью-Йорку.

  За даними дослідників, дорослий тиранозавр у віці 20 років важив від шести до дев'яти тонн.

  Його зріст від ступнів до вершини стегон становив 3,6 – 3,8 метра, а довжина тіла доходила до 13 метрів. А ось дитинчата цих ящерів виглядали зовсім по-іншому.

  "Тіло маленьких динозаврів було довжиною близько 100 сантиметрів, його вкривало густе хутро, частина якого залишалася на спині і хвості по мірі дорослішання. Передні лапи були набагато довшими відносно решти тіла, ніж у дорослих особин. На думку дослідників, вони відігравали значну роль у процесі зростання", – йдеться у тексті повідомлення.

  У них кістки передніх лап були дуже гнучкими, а суглоби рухливими, можливо вони допомагали молодим особинам полювати, утримувати або роздирати здобич.

  Проте дитинчата, які тільки вилупилися з яйця, ставали легкою здобиччю для хижаків, і багато з них не доживали до року. Однак вони швидко росли і, на думку вчених, набирали у день по три кілограми.

  Довідково, тиранозавр рекс мешкав на Землі близько 67 мільйонів років тому, але перші його родичі з'явилися ще 167 мільйонів років тому. Дослідники підкреслюють, що тиранозавр рекс мав великий мозок у співвідношенні з тілом, що могло виділяти їх серед інших динозаврів в інтелектуальному плані.

  Попередній матеріал
  "Усі можливі методи і способи": в СБУ попереджають українців про небезпеку відвідин Росії
  Наступний матеріал
  Перила тримаються на скотчі: мережу вразило фото з окупованого Криму

  Спогади – це хімія: біологи вперше змогли пересадити пам'ять

  Науковці з'ясували призначення статуй на острові Пасхи

  Сигнал смерті: вчені визначили швидкість загибелі клітин