Черкаська обл. Свидівок
Черкаська обл. Свидівок 5 канал

Село перетворюється на болото: чому на Черкащині роками затоплює сотні хат

Читайте по-русски
Свидівок пронизує 20 км дренажних каналів. Але впоратися з великою водою вони не можуть – востаннє їх чистили майже 40 років тому

Весняна вода підтоплює погреби і городи в селі Свидівок на Черкащині. Проблемі – не один десяток років. Причина – у дренажних каналах, якими із села мала б стікати вода. Вони заростають очеретом і весняна вода щороку затоплює дедалі більше вулиць. Що робити місцевим мешканцям – дізнавалися кореспонденти "5 каналу".

У погребі Олександра Кодєнцева вода стоїть уже місяць. Щоб зберегти консервацію та овочину – прилаштував високі полиці на метровій висоті: "Що змогли, те і врятували. Трішки викачуємо, але сенсу в цьому… тільки електрику наганяєш, вода свій рівень бере і стоїть".

На багнюку та калюжі перетворився і город Василя Чепеля. Чоловік побоюється, що як підуть дощі – цього року може взагалі лишиться без врожаю: "Підступає. Цього року менше, певно через те, що дощів поки нема. А як дощі підуть…"

Рівень ґрунтових вод почав підвищуватися після створення Кременчуцького водосховища, розповідають мешканці Свидівка: "Низько село. Коли Дніпро було у своїх берегах, раніше, то не було такого, не затоплялося село. А коли підняли рівень води у Дніпрі, оце вам така біда".

Тоді, щоб вода стікала – створили дренажні канали по всьому селу. Свидівок пронизує 20 км дренажних каналів. Але впоратися з великою водою вони не можуть через замуленість, адже востаннє їх чистили майже 40 років тому.

"За експертним звітом коштів треба 13 млн 404 тис. грн", – каже голова села Свидівок Світлана Вовк. Гроші потрібні, щоб відновити канали. Вони на балансі Держагенства водних ресурсів.

Щоб прочистити – село просило їх передати на свій баланс або ж виділити кошти, але на всі пропозиції отримали відмову. Зараз за власні кошти зробили необхідний проект реконструкції і сподіваються, що так справа піде швидше.

"Минулого року зверталися, позаминулого зверталися, кожен рік звертаємося, але кошти не дають. Я так думаю, що вони не визнають наше село надзвичайною ситуацією. Але це не 3-4 хати, це сотні хат. Чого нам чекати, коли почнуть хати падати? Тоді держава визнає, що це така екологічна проблема", – обурюється сільська голова.

В черкаському офісі Держагенства водних ресурсів кажуть: грошей не виділяє Київ уже кілька років. Але, отримавши проект реконструкції з сільради, знову проситимуть у столиці фінансування.

Мешканці Свидівка чекають на позитивне рішення Держводагенства. Без нього, кажуть, їхнє село за кілька років може перетворитися на багнюку, адже з кожним роком вода затоплює дедалі більше вулиць.

Яна Лимаренко, Вячеслав Ромодан, Черкаси, "5 канал"

Фотогалерея: На Закарпатті велика вода підтопила сотні домогосподарств

/
повінь на Закарпатті
/
повінь на Закарпатті
/
повінь на Закарпатті
/
повінь на Закарпатті
/
повінь на Закарпатті
/
повінь на Закарпатті
/
повінь на Закарпатті
/
повінь на Закарпатті
/
повінь на Закарпатті
/
повінь на Закарпатті
/
повінь на Закарпатті
/
повінь на Закарпатті

Попередній матеріал
480 кримінальних проваджень: Порошенко розповів, коли має бути завершений аудит "Укроборонпрому"
Наступний матеріал
"ЗА ЧАЙ.СОМ": розвідниця штурмової групи батальйону "Айдар" Андріана Сусак на "5 каналі"
Loading...

На українців чекають м'які зими та "сафарі" влітку

"Це катастрофа": у США повідомили про перші жертви урагану "Флоренс"

На Івано-Франківщині зливи спричинили сильну повінь – відео наслідків

Наслідки потопу в Києві: хто та за яких умов може розраховувати на відшкодування

Стирчать тільки дахи авто: потужна злива затопила Львів – фото, відео

Стіни обвалюються, артефакти плавають: розкопки на Поштовій площі затопило