Петро Порошенко дає інтерв'ю українським телеканалам
Петро Порошенко дає інтерв'ю українським телеканалам 5 канал

480 кримінальних проваджень: Порошенко розповів, коли має бути завершений аудит "Укроборонпрому"

Читайте по-русски
Результати аудиту будуть оприлюднені, наголосив Президент

Щодо "Укроборонпрому" відкрито вже 480 кримінальних проваджень. Про це Президент Петро Порошенко сказав у четвер в інтерв'ю українським телеканалам, повідомляє "Укрінформ".

"Щодо "Укроборонпрому" відкрито 480 проваджень. Це свідчить про особливу і пильну увагу до підприємств оборонного комплексу", – зазначив глава держави.

Порошенко також розповів, що у всіх фігурантів справ уже проведені обшуки. "Після мого вчорашнього звернення до представників правоохоронних та спеціалізованих органів сьогодні були проведені обшуки у всіх фігурантів справ", – повідомив Президент.

Водночас він зауважив, що про відсутність корупції в оборонній сфері не йдеться: "Корупція є, але мова про те, чи ми здатні з нею ефективно боротися. І я наголошую: корупція не має політичного даху. І політична воля Президента чітка: ніхто не уникне покарання за скоєний злочин, якщо цей злочин доведений".

Президент наголосив: "Я ще раз звернувся до керівництва правоохоронних органів щодо цього конкретного випадку. І наголосив наступне: перше – жодні посади, жодні прізвища, жодні відносини ні з ким із влади чи з опозиції не можуть бути підставою для зупинення розслідування. Це було моє пряме звернення до Артема Ситника, який брав участь у засіданні. Пряме звернення до Назара Холодницького як Спеціалізованого антикорупційного прокурора. Причому наголошую, якщо людина винна, вона має бути у в'язниці, хто б це не був".

Крім того, Порошенко повідомив, що тендерні процедури щодо обрання аудиторської компанії, яка проведе перевірку ДК "Укроборонпром", триватимуть протягом 2 місяців. Аудит же завершиться до кінця поточного року.

"Тендерні процедури займуть у межах до двох місяців, а скільки буде йти аудит... Я точно наголошую, що він буде завершений цього року", – зазначив глава держави.

За словами Президента, окрім аудиту концерну, має бути ревізія, яку проводитимуть правоохоронні органи України.

"Ревізію має проводити наша аудиторська служба, яка проаналізує контракти, матиме доступ в тому числі і до таємних документів, і яка матиме можливість у разі знайдених порушень точно їх усунути", – зазначив глава держави.

Він також додав, що результати аудиту будуть оприлюднені. Серед компаній, які проводитимуть аудит, Порошенко хотів би бачити одну з компаній великої четвірки чи великої п'ятірки (найбільші у світі компанії, які надають аудиторські і консалтингові послуги – ред.), яка має бездоганну репутацію.

Як повідомляв 5.UA, 25 лютого 2019 року журналісти програми "Наші гроші" (Bihus.info) оприлюднили матеріали про викриття масштабних схем розкрадання в оборонному комплексі, до яких можуть бути причетні посадовці. Йдеться про події 2014-2016 років. В "Укроборонпромі" тоді заявили, що журналісти маніпулюють закритою інформацією, яку могли отримати в межах кримінальних проваджень. 26 лютого Президент тимчасово призупинив повноваження першого заступника секретаря РНБО Олега Гладковського. 4 березня Порошенко підписав указ про звільнення Гладковського з посади.

Нагадаємо, напередодні, 4 березня 2019 року, автори програми "Наші гроші" оприлюднили нову серію власних розслідувань. Посилаючись на анонімні дані, заявили, зокрема, що чільник "Укроборонпрому" Павло Букін та вже колишній перший заступник секретаря РНБО Олег Гладковський отримували "відкати" під час оборудок із закупівлями в "Укроборонпромі". Зауважили, що під час придбання російських альтиметрів для ремонту казахських літаків Ан-26 в Україні Павло Букін отримав 10 тисяч доларів, а Олег Гладковський – 30 тисяч доларів США відповідно. Автори розслідування стверджують, що отримали архів із листуванням учасників так званих схем та дані про давання й отримання хабарів людьми, задіяними у процесі. В "Укроборонпромі" при цьому заперечили семиразове завищення ціни на прилади для Ан-26.

Попередній матеріал
"Тупий і ще тупіший" чи спецоперація "Батьківщини": розбираємося у скандалі з підкупом кандидата
Наступний матеріал
Село перетворюється на болото: чому на Черкащині роками затоплює сотні хат