Кандидат в президенти Юрій Тимошенко
Кандидат в президенти Юрій Тимошенко 5 канал

"Тупий і ще тупіший" чи спецоперація "Батьківщини": розбираємося у скандалі з підкупом кандидата

Читайте по-русски
Усе, що відомо наразі про кримінальний злочин, із флером політичних скандалів та кінематографічних асоціацій

Прізвища замовників і виконавців підкупу кандидата в президенти Юрія Тимошенка, а також листування, в якому обговорювалися подробиці злочину – оприлюднили в ГПУ. Юрій Луценко повідомив, що 5 млн грн за вибуття з президентських перегонів Тимошенку принесли Тарас Костанчук (голова "Партії захисників України") та екс-боєць батальйону "Донбас" Олександр Іщенко. А замовив цю "спецоперацію" навколо тезки однієї з рейтингових кандидатів народний депутат від "Батьківщини" Валерій Дубіль. Принаймні так стверджують у ГПУ:

5 млн грн – удвічі більше, аніж застава, яку заплатив Юрій Тимошенко, щоби зареєструватися на президентських виборах – у середу, 6 березня, кандидатові принесли за те, щоби він з них вибув. Юрій Володимирович грошей не взяв і зловмисників спецслужбам здав.

"Здійснено затримання двох громадян, Костанчука Тараса Дмитровича та Іщенка Олександра Анатолієвича, які за попередньою змовою здійснювали перешкоджання діяльності суб'єкту виборчого процесу", –  звітує на брифінгу генпрокурор Юрій Луценко.

Прізвище третього фігуранта злочину в ГПУ теж встановили, але ще не оприлюднили. Луценко показує скріни переписки "Роман Р." із помічником кандидата, де шантажем та підкупом схиляють Юрія Тимошенка знятися. Пропонують закриття кримінальних справ, членство в "Партії захисників України", головою якої нині є Тарас Костанчук, а також фінансування у 10 млн грн на рік.

Якщо ж ні – то: "Для народу Юра – запроданець, що працює на "Пороха", продав своє прізвище за якісь гроші. Друге – абсолютне забуття після виборів, нікого більше не буде цікавити, таких не люблять. Третє – кримінальне переслідування від МВС по членах комісії, що будуть займатися крадіжкою бюлетенів, за фінансування, за все, що придумають".

Не добираючи слів на адресу Юрія Тимошенка – Тарас Костанчук у в оприлюдненому відео у Facebook розповідає іншу версію того, що сталося. За його словами, він не корумпував, а навпаки рятував Юрія Тимошенка.

"Оцей придурок, Тимошенко Юрій, який вмовляв мене допомогти зіскочити з теми технічного кандидата. Йому треба віддати гроші тим людям, які внесли за нього задаток 2,5 млн грн. Попросив у мене ці гроші, сказав, що його вб'ють, якщо не дасть їх. Попросив ще грошей на розвиток партії, зголосився після вступити до мене в партію, бути нашим обличчям", – каже затриманий.

Слідство ж певне – Костанчук лише виконавець злочину, а замовником підкупу був народний депутат від партії "Батьківщина" Валерій Дубіль. Юрій Луценко знову демонструє скріни з листування підозрюваних. Де з номера телефону, який належить Дубілю, зазначають дату, до якої необхідно вилучити тезку лідерки "Батьківщини" з виборчих бюлетенів.

Народний депутат від "Батьківщини" Валерій Дубіль
Народний депутат від "Батьківщини" Валерій Дубіль5 канал

Брудною провокацією влади проти себе називає Юлія Тимошенко вже саму наявність її тезки у виборах. Ще до прес-конференції генпрокурора каже – її соратники тут ні до чого, а сам начебто факт підкупу – імітація.

Заявляє: "Нагадує одну відому американську кінокомедію, в якій беруть участь Порошенко і Луценко. Називається ця кінокомедія "Тупий і ще тупіший". І мені дуже прикро, що вони на цьому розігрують, по суті, якийсь серіал".

Генпрокурор у боргу не залишився: "Я також знаю прекрасний фільм – "Скинь маму з поїзда". В якому одна старенька жінка приїхала в гості до свого сина-гангстера і допомагає йому чистити револьвери, вбивати своїх жертв. З 8-м березня, Юліє Володимирівно".

Підкуп кандидата в президенти Юрія Тимошенка
Підкуп кандидата в президенти Юрія Тимошенка5 канал

Генпрокурор пообіцяв, що звернеться до Верховної Ради з проханням позбавити недоторканості Валерія Дубіля. Хоча не вірить, що напередодні виборів його подання задовольнять.

Леся Головата, Василь Дмитрієв, "5 канал"

 

Попередній матеріал
5 років спротиву Донбасу агресії РФ: в Україні стартує масштабний інформаційний марафон
Наступний матеріал
480 кримінальних проваджень: Порошенко розповів, коли має бути завершений аудит "Укроборонпрому"
Loading...