Донбас – це Україна
Донбас – це Україна ipress.ua

5 років спротиву Донбасу агресії РФ: в Україні стартує масштабний інформаційний марафон

Читайте по-русски
Марафон триватиме до липня 2019 року, тобто щонайменше 5 місяців

У ці дні виповнюється 5 років громадянського спротиву Донбасу російської окупації. 5 березня 2014 року в Донецьку відбувся один з найбільших мирних мітингів за єдину Україну. Він називався "10 тисяч сміливих за 45 мільйонів єдиних". Впродовж весни 2014 року таких мітингів було дуже багато, але 13 березня 2014 року мирна акція припинилася. Тоді були перші жертви і ці мітинги вже не можна було назвати мирними. Аби показати спротив Донбасу, в Україні стартує медіамарафон. Про таке в ефірі "5 каналу" в програмі "Інформаційний вечір" розповів радник міністра інформаційної політики України, керівник аналітичного центру "Фабрика думки "Донбас" Дмитро Ткаченко. 

Читайте також: "У 2014-му Донбас у більшості своїй не закликав Путіна з його танками, а навпаки, боровся з окупацією РФ" – спогади очевидців

Отже марафон триватиме до липня 2019 року, тобто щонайменше 5 місяців. Кожного місяця автори проекту в різних містах України хронологічно розповідатимуть про події, що у 2014 році відбувалися на Донбасі. Тобто у березні 2019-го – про березень 2014 році, у квітні – про квітень 2014 року і т. д. Проект також транслюватимуть телеканали "5 канал",  "Чорноморка", "ATR", телеканал "Київ" та мають показати і місцеві телеканали Донецької та Луганської області.

Ткаченко розповів: "Це буде наша спільна робота "Фабрики думки "Донбасу" разом із творчим об’єднанням "Видиво". Це за підтримки американського посольства і за підтримки міністерства інформаційної політики. Ми можемо робити подібні продукти і просто розповсюджувати це на всю Україну. Ті події нам просто потрібно пам'ятати. Це як політика пам'яті. Ми маємо пам'ятати наше минуле, для того щоб побудувати необхідне нам майбутнє. От саме про це ми і говоримо. І тоді Донецьк не програв, Донбас не програв, ми тоді показали, що ми виграємо. Не Путин малював свою картинку, а самі донеччани цю картинку будували. І ми постійно наздоганяли, вони щось вигадують – і ми вигадуємо у відповідь. І нам тоді дуже не вистачало іти на випередження, бо ми не знали, що вони готують". 

Крім того, ті події, вважає Ткаченко, були визначальними для багатьох мешканців Донбасу: "Ми набули наш дім в усій Україні, ми перестали десь бути донеччанами, але березень-квітень-травень 2014 року – це народження нового громадянина на Донбасі, тому що прокинулися безліч людей. Це не 10 тисяч на площі Леніна, це сотні тисяч людей, які в Допропілі, Маріуполі, Саханці тощо передавали інформацію, ставали підпільниками, хто зміг виїхати з Донецька, пішов у 5 роту полка "Дніпро-1", а хто не зміг, залишився партизаном. І таких історій тепер дуже багато".

Виконавчий директор ГО "Група впливу" Тетяна Дурнєва, яка у 2014-му році була співкоординатором "Комітету патріотичних сил Донбасу",  своєю чергою додала: "В більшості мої друзі виїхали з ОРДЛО і в нас є такий сумний жарт, що в нас зараз півтора мільйона друзів по всій Україні... І те, що зараз іде дискримінація переселенців (щодо того, що вони на виборах нібито голосуватимуть на екс-регіоналів – ред.) дуже негативно впливає на наші перспективи реінтеграції. Бо по тій же соціології за фактом життя, 90% людей, які виїхали, підтримують зв’язки з тими, хто там залишився. Це єдиний найкращий канал комунікації з людьми, які залишилися на окупованих територіях. І якщо ми думаємо про повернення територій, то ми насамперед повинні думати про повернення людей, а з людьми спілкуватися".

Попередній матеріал
Тисячі евакуацій, сотні врятованих: волонтери ASAP RESCUE збирають кошти на реанімобілі
Наступний матеріал
"Тупий і ще тупіший" чи спецоперація "Батьківщини": розбираємося у скандалі з підкупом кандидата
Loading...