Перший заступник гендиректора ДК "Укроборонпром" Сергій Омельченко
Перший заступник гендиректора ДК "Укроборонпром" Сергій Омельченко 5 канал

В "Укроборонпромі" заперечують семиразове завищення ціни на прилади для Ан-26 – подробиці

Читайте по-русски
В Укроборонпромі також заявили, що інформація в програмі "Наші гроші" "має ознаки маніпуляцій і є виявом заангажованої журналістики", бо журналісти не навели в сюжеті точку зору концерну, хоч "їм її було надано за їхнім запитом"

Державний концерн "Укроборонпром" спростовує інформацію, оприлюднену в журналістському розслідуванні програми "Наші гроші", про нібито підвищення ціни на прилади для Ан-26 у сім разів. Матеріал "Наших грошей" має ознаки маніпуляції та заангажованої журналістики. Так відреагували в державному концерні "Укроборонпром" на чергову серію журналістських розслідувань, яку оприлюднили напередодні. 

Кажуть, на запит журналістів концерн сформулював власну думку і надав авторам програми. Але її, твердять у підприємстві, просто проігнорували. Так, президент ДП "Антонов" Олександр Донець на прес-конференції заявив, що інформація, оприлюднена програмою "Наші гроші", "має ознаки маніпуляцій і є виявом заангажованої журналістики, адже автори не навели в сюжеті точку зору концерну, яку їм було надано за їхнім запитом".

Тож посадовці озвучили власну версію подій. Пояснюють: "Укроборонпром" звернувся до українських авіаційних підприємств, щоб придбати висотоміри. І єдина компанія, яка погодилася надати ці пристрої, було товариство "АН-Сервіс". Концерн відмовився коментувати походження і доставку цих висотомірів, адже Укроборонпром не надає послуг логістики. А ще зазначають: кінцеву вартість товарів журналісти вирахували некоректно. І додають: вартість проекту загалом становила близько 6 мільйонів доларів.

Сергій Омельченко, перший заступник гендиректора ДК "Укроборонпром", наголосив: "Інформація про завищену в декілька разів ціну на це обладнання є абсолютно неточною і недостовірною. Оскільки вона викладалася людьми з відсутністю будь-якого врахування даних, що "Укроборонпром" надав програмі "Наші Гроші" і без особливостей формування митної вартості товару, який надходить на митну територію України. Про адекватність вартості виконання капітального ремонту свідчить також і те, що наш іноземний партнер отримав відремонтовані літаки за ціною кращою, ніж та, яка могла бути запропонована йому тією самою РФ". 

Нагадаємо, напередодні, 4 березня 2019 року, автори програми "Наші гроші" оприлюднили нову серію власних розслідувань. Посилаючись на анонімні дані, заявили, зокрема, що чільник "Укроборонпрому" Павло Букін та вже колишній перший заступник секретаря РНБО Олег Гладковський отримували "відкати" під час оборудок із закупівлями в "Укроборонпромі". Зауважили, що під час придбання російських альтиметрів для ремонту казахських літаків Ан-26 в Україні Павло Букін отримав 10 тисяч доларів, а Олег Гладковський – 30 тисяч доларів США відповідно. Автори розслідування стверджують, що отримали архів із листуванням учасників так званих схем та дані про давання й отримання хабарів людьми, задіяними у процесі.

Як повідомляв 5.UA, 25 лютого 2019 року журналісти програми "Наші гроші" (Bihus.info) оприлюднили матеріали про викриття масштабних схем розкрадання в оборонному комплексі, до яких можуть бути причетні посадовці. Йдеться про події 2014-2016 років. В "Укроборонпромі" тоді заявили, що журналісти маніпулюють закритою інформацією, яку могли отримати в межах кримінальних проваджень. 26 лютого Президент тимчасово призупинив повноваження першого заступника секретаря РНБО Олега Гладковського. 4 березня Порошенко підписав указ про звільнення Гладковського з посади.

Попередній матеріал
Українці варті міжнародної підтримки: ветеранки АТО відвідали штаб-квартиру НАТО – про що говорили
Наступний матеріал
Добра справа: як американські й литовські військові подружилися з вихованцями інтернату на Львівщині
Loading...