Ветеранки АТО у штаб-квартирі НАТО
Ветеранки АТО у штаб-квартирі НАТО фото із соцмереж

Українці варті міжнародної підтримки: ветеранки АТО відвідали штаб-квартиру НАТО – про що говорили

Читайте по-русски
Учасники зустрічі розпитували про стан української армії, військові технології та реабілітацію бійців

28 лютого шість ветеранок АТО відвідали штаб-квартиру НАТО в Брюсселі. Там презентували стрічку "Невидимий батальйон". На порядку денному – дискусія щодо ситуації в Україні. Серед учасників зустрічі – делегати держав-учасниць альянсу, заступниця Генерального секретаря НАТО Роуз Геттемюллер та його спецільний представник з питань жінок, миру та безпеки Клер Гатчінсон.

"Ветеранська дипломатична місія "Амбасадор" дала можливість країнам-представникам НАТО почути голос свідків. Кожен з них мав можливість поставити будь-яке запитання, що їх цікавлять", – розповіла ветерана Яна Зінкевич.

Учасники зустрічі розпитували про стан української армії, військові технології та реабілітацію бійців. Утім, більше питань з'явилося  вже під час приватного спілкування, розповідає Галина Клемпоуз із позивним "Перлинка".

"Я мала можливість там поспілкуватися з одним, я так зрозуміла, дуже впливовим представником НАТО і просто пояснити йому, що насправді нам потрібні їхні технології, їхні знання. Просто дуже багато нам дало те, що спочатку був показаний фільм, де реальні історії про реальних людей і ці люди з ними сидять у залі", – пояснила ветеранка АТО.

З шести героїнь фільму з НАТОвцями спілкувались дві – Олена Білозерська та Андріана Сусак. Колишній штурмовик батальйону "Айдар", Андріана Сусак, розповідає: у штаб-квартиру євроатлантичного альянсу поїхала, щоб донести правду про війну та довести, що українці здатні боротися і варті міжнародної підтримки.

"А хто про війну може розказати, як не ветерани, як не військовополонені? Часто ці зустрічі всі офіційні полягають у тому, щоб сфотографуватися і розійтися. Це міжнародні зв'язки, це все потрібно проводити, але ефективнішої зброї, ніж ті, хто є свідками цієї війни... то хто має право говорити про це?" – зазначила Андріана Сусак.

Анна Брикова, Олександр Горнейчук, "5 канал"

Попередній матеріал
Прес-конференція: "Ситуація в Державному концерні "Укроборонпром" – відео
Наступний матеріал
В "Укроборонпромі" заперечують семиразове завищення ціни на прилади для Ан-26 – подробиці
Loading...

З війни – у мир: як Україна опікується проблемами учасників війни на сході – "БлогПост"

Зустріч Президента України з учасниками бойових дій в Афганістані – відео

Тренує м'язи і заспокоює голову: запорізькі ветерани АТО проводять турнір із жиму штанги

У Києві під Індустріальним мостом виявили тіло ветерана АТО

Як у Черкасах ветеран АТО осідлав коня і нині мріє про паралімпіаду в Токіо – сюжет

Ветеран АТО Вадим Свириденко: Важливо, хто буде Головнокомандувачем ЗСУ, щоб ми не скотилися на 5 років назад