Запорізькі ветерани бойових дій другий рік поспіль проводять любительський турнір із віджимання штанги лежачи. У спортивних змаганнях беруть участь 30 учасників різного віку. Організатор турніру переконує: техніка віджимання штанги добре підходить і для фізичної, і для психологічної реабілітації учасників бойових дій.
Євген Олексенко – захисник Донецького аеропорту. Саме під час оборони летовища у 2015 році доброволець "Карпатської січі" зазнав тяжкого поранення. Лікарі зуміли поставити Євгена на ноги, але їхні прогнози були невтішні: "Що я не буду ходити без милиць, без палички – ніколи вже. Ну, треба звикати, і таке інше".
Після лікування та реабілітації Євген зайнявся спортом. Торік у Сіднеї став срібним призером "Ігор Нескорених" з пауерліфтингу.
Тепер хоче здобути нову освіту: "Я хочу більш серйозно зайнятися реабілітацією, зрозуміти, вивчитися на неї. Я отримав нещодавно диплом, довчився на магістратурі, і хочу поступати на іншу вищу освіту, щоб освоїти професійно спорт".
А ще Євген зорганізував турнір із виваги штанги.
Один із учасників турніру – Михайло Пирог. Чоловік служив у полку "Азов". Пригадує, на фронті постійно доводилося качати м'язи: "Колоди на скат, на бліндаж, або ящики зі снарядами. Якщо приходить три машини і треба вигрузити, то це таке".
Любительський турнір із виваги штанги проводять другий рік поспіль. Назагал змагалися 30 спортсменів. Першість у своїх категоріях виборювали юнаки, старші чоловіки, учасники бойових дій, які мають інвалідність.
Крім того, захотіли випробувати свої сили й школярі: "Військові – це захисники нашої країни, нашої держави. Я хочу з них брати приклад".
Найбільша вага, піднята на турнірі, становила 165 кілограмів. Її підняв Віталій Кошовий із Запоріжжя.
Михайло Воронов, Юрій Петришин, "5 канал"
Крізь холод та спеку: в Києві ветерани-армійці зійшлися в спортивному протистоянні Legion Run