Віталій Кличко
Віталій Кличко 5 канал

Метро на Виноградар та гроші замість землі для АТОвців: Кличко в Київраді озвучив столичний план на 2019 рік

Міський голова Києва також прозвітував про те, що було зроблено у столиці за 2018 рік

Стоячи і оплесками депутати Київради підтримали голосування у Верховній Раді про курс України на членство в Європейському Союзі та НАТО. Тепер це рішення закріплене в Конституції України. Щоби воно остаточно набуло чинності, підпис ще має поставити Президент. Сьогодні ж Київрада продовжила своє пленарне засідання, яке розпочалося з розлогого звіту столичного голови за минулий рік і плани на 2019-й. Серед першочергових рішень, які проголосували – надання грошової допомоги сім'ям загиблих АТОвців замість землі.

Після тривалого лікування за кордоном столичний голова Віталій Кличко прийшов до Київради прозвітувати про роботу за минулий рік і плани міської влади на цей. Зробити це від нього депутати вимагали ще у грудні під час ухвалення бюджету столиці на 2019 рік. Міський голова виділяє три галузі – освіта, медицина та соціальний розвиток, на які торік місто скерувало найбільше коштів із міської скарбниці. Видатки 2018-го становили 58 мільярдів. Стільки ж місто отримало й доходів. А от заощадити вдалося – більш як три мільярди гривень.

"Дві третини коштів ми спрямували на соціально-культурну сферу: це освіта, охорона здоров'я, соціальний захист, культура та спорт. Найбільше зросло фінансування освіти – на 2 і 9 мільярдів гривень. Видатки на столичну медицину становили 9 мільярдів 700 мільйонів гривень", – розповів Кличко.

Серед досягнень Кличко називає ремонт 300 кілометрів доріг, двох десятків мостів та початок будівництва метро на Виноградар, а також шляхопроводу на Шулявці. А ще – встановлення шести тисяч камер відеоспостереження, впровадження електронного квитка, онлайн-запис до лікаря та черга в дитячі садочки.

Цього року у планах – відкриття реконструйованого столичного зоопарку та мостового переходу поблизу Арки Дружби Народів, а також алеї Художників на Андріївському узвозі.

Кличко сказав: "Саме на цей рік припадає активна фаза реконструкції Шулявського шляхопроводу. Більша увага до модернізації освітлення Києва. Ми фактично розпочали будівництво метро на "Виноградар". 

Після півгодинної доповіді чільника міста перейшли до голосування за порядок денний. На меті – розглянути близько 200 питань, які залишилися з минулого засідання.

Так, активісти у кулуарах вимагають від депутатів зняти проект детального плану території Оболоні з порядку денного. Його вдруге намагаються внести на розгляд Київради.

Активістка Людмила каже: "У порядку денному Київської міської ради – детальний план території Оболонського району, проти якого виступають мешканці і даних мікрорайонів, і Оболоні в цілому. Зараз іде провадження кримінальної справи по підробці підписів, по підробці дати під час подання цього документа. Тобто він взагалі не має права зараз бути розглянутим".

Юрій Сиротюк, голова фракції ВО "Свобода" у Київраді: "Поки слідство не встановило результатів – чи є підробка, чи немає підробки, цей детальний план голосувати не можна. Я би просив депутатів уникнути цієї речі. Міський голова, на мою думку, одноосібно нестиме відповідальність за це рішення". 

Замість землі – гроші. 91 голосом Київрада підтримала проект рішення щодо виплат родинам загиблих АТОвців грошової компенсації за землю. Ідеться про 840 тисяч гривень допомоги.

Заступник голови Київської міської спілки ветеранів АТО Антон Колумбет каже: "Це для нас питання є дуже ключовим, тому що вже чотири роки йде процес пошуку та виділення земельних ділянок сім'ям загиблих киян. Земельні ділянки, які мають бути надані сім'ям загиблих в АТО киянам, будуть замінені грошовою допомогою. Ця сума погоджена з представниками сімей загиблих". 

Відсьогодні в Київраді оголосили і про початок прийому заявок на четвертий громадський бюджет. І повідомили: упродовж ранку встигли зареєструвати п'ять проектів на суму близько 700 тисяч гривень. Цього року на ініціативи киян виділили 160 мільйонів гривень. А це на 10 мільйонів більше, аніж торік.

Валерія Павленко, Дар'я Цисарук, Михайло Третяк, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею за темою:

Стало відомо, як виглядатимуть станції метро на Виноградарі – фото

/
/
Метро на Виноградар
/
Метро на Виноградар
Метро на Виноградар
/
Метро на Виноградар
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
"Бачимо, що їх узагалі не лікували": із ОРДЛО на мирну частину України повернулися 33 ув'язнені – сюжет
Наступний матеріал
"БлогПост": про секти, пастора Мунтяна та його судовий позов до телебачення Торонто і Майкла Щура
Loading...

Сутички та земельні питання: як пройшло засідання Київради без Кличка

"За особливі заслуги перед Батьківщиною": в Україні створено Єдиний державний реєстр ветеранів війни

Президент підписав закон про мораторій на землю

Декомунізували ще 3 роки тому: чому у Дніпрі досі старі таблички на будинках – сюжет

Новий вид шахрайства у Києві: аферисти "продають" земельні ділянки у зелених зонах столиці – КМДА

"Ми маємо втілити ті зміни, які розпочали" – Кличко з лікарні підтримав Порошенка