5 канал

Який вигляд матиме Бабин Яр: у Києві представили проект, над створенням якого працювали 15 істориків

Музей має стати єдиним архітектурним комплексом спільно з Українським музеєм Голокосту

Концепцію комплексної меморіалізації Бабиного Яру презентували науковці Інституту історії Національної академії наук України. Проект замовили Міністерство культури та історико-меморіальний заповідник "Бабин Яр". Про таке повідомляє "5 канал". 

Над його створенням працювали 15 професійних істориків. Зокрема, серед ідей – звести на території майбутнього комплексу Меморіальний музей пам'яті жертв Бабиного Яру. Його планують створити в історичній споруді контори колишнього Єврейського кладовища.

Музей має стати єдиним архітектурним комплексом спільно з Українським музеєм Голокосту, який також стане частиною нового комплексу і буде зведений на вільній ділянці від поховань, поблизу меморіального парку.

Загалом, за словами науковців, місія комплексу – увічнити пам'ять жертв Бабиного Яру, місця страти та поховання десятків тисяч людей, зокрема євреїв, під час нацистської окупації Києва 1941-1943 років.

Олександр Лисенко, заступник голови робочої групи при Інституті історії НАН з меморіалізації Бабиного Яру, каже: "Станом на сьогодні Бабин Яр, прилеглий Некрополь до нього – це переважно не впорядкований простір громадського парку та лісо-паркової зони, на якому в хаотичному порядку розміщено понад 30 різних об'єктів скульптур. Слід зазначити, що дотепер у Києві не існує жодного музейного закладу чи постійної експозиції, яка б концентрувалася на проблемах Бабиного Яру чи Голокосту".

Його колега Віталій Нахманович розповів: "Це має бути музейно-меморіальний комплекс, який стане однією з точок консолідації українського суспільства. Він насамперед має доносити до людей цінності, які стануть об'єднавчими. Комплекс має включати в себе меморіальний парк, який ми називаємо "Бабин Яр – Дорогожицький некрополь", український музей Голокосту та Меморіальний музей Бабиного Яру. 

Попередній матеріал
У Полтаві на 83-річного чоловіка впала крижана брила – потерпілий помер у лікарні
Наступний матеріал
"Є три великі сили, які стверджували, що Уляна – це зло": експерт пояснив, кому вигідне відсторонення Супрун
Loading...

У столиці відкрили меморіальну дошку ідеологу українського націоналізму Донцову

"Ховаємо жінку-борця": Львів попрощався з учасницею ОУН Ярославою Мельничук

Свідки творення історії: що представили на виставці до 90-ї річниці заснування ОУН

Проект меморіального центру "Бабин Яр": міжнародне журі обрало 10 фіналістів конкурсу

Науковець відтворив обличчя людей, які населяли Європу десятки тисяч років тому

"Шість мільйонів сердець": у Києві вшанували пам'ять жертв Голокосту