5 канал

Свідки творення історії: що представили на виставці до 90-ї річниці заснування ОУН

Речі переважно датуються першим десятиліттям діяльності, зокрема, зошит із текстом пісні, яка трансформувалася у гімн Збройних сил України

Виставку, присвячену 90-й річниці створення Організації Українських Націоналістів відкрили в Національному Музеї історії України. На ній показали речі, пов'язані зі становленням організації, починаючи від 1929 року. Петро Троць доторкнувся до історії.

Ескізи відзнак та емблем ОУН, схема організації авторства Миколи Сціборського, особисті речі засновників. Під склом вітрин та на стендах – не просто експонати, пов'язані з Організацією Українських Націоналістів. Це оригінальні речі, які були свідками створення організації.

"Кілька поколінь це берегли і передавали. Не знаємо, хто кому передавав, але на початку 90-х останній президент УНР в екзилі Микола Плавюк, він же голова проводу ОУН, зумів усе це акумулювати і передав нам", – розповів куратор виставки Олександр Кучерук.

Речі переважно датуються першим десятиліттям діяльності. Зокрема, зошит із текстом пісні, яка трансформувалася у гімн Збройних сил України.

"Для мене дуже цікавий тут зошит, де зібрані всі тексти гімнів ОУН, які надійшли на оголошений конкурс. І там є олівцем написаний гімн "Зродились ми великої години", – ділиться директорка Національного музею історії України Тетяна Сосновська.

"Це організація, яка показала, наскільки важливим є принцип опори на власні сили, важливим є безкопромісність у відстоюванні свободи. Зараз, коли українці знову змушені зі зброєю в руках відстоювати незалежність, цей приклад є важливим, надихаючим і корисним", – зазначив директор Інституту нацпам'яті Володимир В’ятрович.

У центрі експозиції – постать голови ОУН, яку одразу вподобали для фотографування відвідувачі.

Однією з цікавинок експозиції є фігура Євгена Коновальця у повний зріст. Вона має стати частиною майбутньої виставки, присвяченої діячам української революції. А поки її готують, фігуру Євгена Коновальця виставили у Музеї історії України.

Виставку, присвячену 90-й річниці створення ОУН у Музеї історії України, можна відвідати до початку березня.

Петро Троць, Михайло Третяк, "5 канал"

Попередній матеріал
Подружжя волонтерів з Німеччини передало бійцям на фронт сучасний реанімобіль: чим оснащена "швидка"
Наступний матеріал
"ЗА ЧАЙ.СОМ": політичний карикатурист і відеосатирик Богдан Процишин в ефірі "5 каналу"

Унікальна можливість: до Дня Соборності на виставці покажуть оригінал Акта Злуки

Науковець відтворив обличчя людей, які населяли Європу десятки тисяч років тому

"Шість мільйонів сердець": у Києві вшанували пам'ять жертв Голокосту

101-ша річниця Бою під Крутами: як Київ згадував полеглих у битві

Бій під Крутами: як школярі та студенти затримали ворога і дали змогу світові визнати українську незалежність

Після 40-ка років на п'єдесталі: в Києві демонтували пам'ятник Суворову