110 річниця народження Степана Бандери: які історії розповідають односельчани провідника ОУН

Хату, в якій народився майбутній провідник Організації Українських Націоналістів, відтворили за описами очевидців та архівними світлинами

1 січня виповнюється 110 років від дня народження провідника українських націоналістів Степану Бандері. Змалку майбутній провідник ОУН відзначався лідерськими якостями, – так про нього тепер переповідають мешканці села Старий Угринів, що на Прикарпатті. Звідти походила багатодітна родина священика Андрія Бандери.

Мешканці Старого Угринова ретельно бережуть сімейні історії про Степана Бандеру та пишаються знаменитим земляком. Оксана Поліщук живе у селі від народження. Каже: її бабуся працювала кухаркою у родині священика Андрія Бандери. Розповідала, що його семеро дітей отримали гідну освіту, а Степан ще змалечку прагнув до лідерства.

"Я не знаю, скільки йому років тоді було, то баба розказувала, що він вистроїв кілька хлопців на білих конях, і всі займалися, як то колись казали – січ. Вони всілякі трюки робили, він сміливець такий був, що він збирав довкола себе купу хлопців. Таких у своєму віці, старших себе. Всі до нього приставали так, як до не знати якого старшого чоловіка", – згадує мешканка Старого Угринова.

/
/
/

Степан народився хворобливою дитиною. Щоб вступити до скаутської організації, загартовував тіло та характер.

"На той час Україна була розділена між різними країнами. І з юного дитинства Степан Бандера усвідомлював для себе, що здобути цю незалежність можна шляхом збройної боротьби. І навіть були такі моменти, що Бандера пробував підколювати під нігті голку. Він усвідомлював, що в цій боротьбі він може бути заарештований і бути підданий тортурам. Тому готував себе до таких речей", – розповідає директор Музею визвольної боротьби ім. С. Бандери Ярослав Коретчук.

Хату, в якій народився майбутній провідник Організації Українських Націоналістів, відтворили за описами очевидців та архівними світлинами. Тут відновили інтер'єр кімнат і наповнили експонатами, що належали родині Бандерів.

/
/
/

"Одним із захоплень родини, і не тільки Степана Бандери, це була гра у шахи. І безпосередньо ми можемо побачити з вами оригінальну річ – це шаховий стіл, на якому саме і Степан Бандера, і його рідні брати, доволі часто проводили вечори за партією у шахи", – показує Ярослав Коретчук.

Поряд із хатою – музей. Тут зберігається посмертна маска Степана Бандери, його особисті речі та низка світлин.

/
/
/
/

На подвір'ї Бандери, окрім пам'ятника, є й символічна могила. Там встановили хрест, привезений із Мюнхена, з місця, де похований провідник ОУН. Декілька років тому символ пошкодили вандали, тож родичі замінили хрест, а цей вирішили передати до музею в Україні.

Ольга Рега, Сергій Попович, "5 канал"

Попередній матеріал
Сила в єдності: Президент привітав українців із Новим роком та Різдвом – відео
Наступний матеріал
У Вінниці затримано чоловіка: підозрюють у вбивстві матері, дружини та двох дітей

Патріотичний мурал: у Запоріжжі на будинках вирішили увічнити героїв української історії

Новий рік разом із "5 каналом": що подивитися 31 грудня та у святкову ніч

"ЗА ЧАЙ.COM": актриса Віталіна Біблів в ефірі "5 каналу"

"Велика мандрівка Святого Миколая": прес-конференція за підсумками музичного туру – завершено

Як кролик перевтілився у супергероя: з'явився трейлер до мультика "Таємне життя домашніх тварин-2"

ТОП-10 найуспішніших гастрольних турів цього року: хто зі співаків заробив найбільше