скріншот

Кремлівський пропагандист осквернив могилу Бандери в Мюнхені – реакція українських дипломатів

  Представники української громади міста швидко прибрали на могилі
  Генеральна прокуратура України має всі підстави для порушення кримінальної справи у зв'язку з оскверненням могили Степана Бандери та українського прапора проросійським пропагандистом Гремом Філліпсом. Про це написала член Комітету Верховної Ради з питань національної безпеки і оборони, народний депутат від фракції БПП Ірина Фріз на своїй сторінці у Facebook.

  Нардеп наголосила: "У зв'язку з інцидентом у Мюнхені – наругою над державним прапором України під час паплюження могили Степана Бандери проросійським пропагандистом Грехамом Філліпсом, вважаю, що є всі підстави для порушення Генеральною прокуратурою України кримінальної справи проти цієї істоти за статтями 338 та 297 Кримінального кодексу України".

  Водночас парламентарій нагадала, що стаття 338 ККУ – це "наруга над державними символами", а стаття 297 ККУ – "наруга над могилою, іншим місцем поховання або над тілом померлого".

  Своєю чергою, у німецькій поліції уточнили, що вже бачили це відео.

  Поліція Мюнхена зафіксувала факт неналежної поведінки прокремлівського пропагандиста Грема Філліпса на могилі провідника ОУН Степана Бандери у понеділок. Про це повідомили в Генеральному консульстві України в Мюнхені, пише "Укріфнорм".

  "Наразі триває слідство, після закінчення якого матеріали будуть передані до прокуратури для належної правової оцінки скоєного... Поліція зафіксувала, правову оцінку діям даватиме прокурор", – відзначили в дипустанові.

  Там сподіваються, що справу буде передано до суду, але шансів на це не надто багато: могила не пошкоджена, тому застосувати статтю Кримінального кодексу про нанесення збитку не є можливим. У поліції дипломатів запевнили, що усвідомлюють, що ця справа має політичний резонанс; подібні акти відбуваються в цьому місці не вперше.

  У Генконсульстві також повідомили, що представники української громади міста швидко прибрали на могилі. 15 жовтня, у річницю вбивства Бандери, на кладовищі було традиційно багато людей.

  Нагадаємо, 15 жовтня в німецькому Мюнхені прокремлівський пропагандист Грем Філліпс зірвав прапори з могили лідера ОУН Степана Бандери і прикріпив до могильного хреста банер з написом "Тут похований український нацист Степан Бандера". Відповідне відео Філліпс опублікував у YouTube.

  Довідка. Грем Філліпс – британець, журналістські матеріали якого набули розголосу під час Євромайдану і конфлікту на сході України. Зокрема, він відомий пропагандистськими сюжетами російських телеканалів Russia Today і "Звезда", в яких висловлює підтримку бойовикам на Донбасі. У 2014 році українська влада його затримала, але за наполяганням британського посольства відпустила.

  Попередній матеріал
  НАТО допомагатиме Україні зі сховищами для боєприпасів – Клімкін
  Наступний матеріал
  Московський Патріархат порівняв отримання Україною автокефалії з анексією Криму