Бабин Яр
Бабин Яр grimnir74.livejournal.com

Для Східної Європи символом Голокосту є Бабин Яр – історик

В ефірі програми "Час. Підсумки дня" на "5 каналі" директор Музею "Пам’ять єврейського народу та Голокост в Україні" нагадав, що українські терени зазнали трагедії і під час Голодомору, Голоксту, і під час депортації кримських татар

В ефірі програми "Час. Підсумки дня" директор Українського інституту вивчення Голокосту "Ткума", директор Музею "Пам’ять єврейського народу та Голокост в Україні" Ігор Щупак зазначив, що ХХ століття є одним із найстрашніших в історії людства по геноцидах, які були в цей період.

"ХХ століття - одне з найстрашніших в історії людства по тих геноцидах, які були. Ми маємо всі пам'ятати, що всі ці геноциди вони стосувалися і стосуються кожного і, скажімо, українські терени, українська земля, українські люди, вони зазнали трагедії і під час Голодомору, Голоксту і під час депортації кримських татар. І навіть, коли ми говоримо про ті речі, які хтось називає чи не називає геноцидом, а це стосується і українсько-польської війни і Волинської трагедії. І, якщо ми говоримо про інші трагедії, які були в ХХ столітті, ми можемо порівнювати, бо є спроби компоративного аналізу і вони мають право на існування. Але те, що стосується Голокосту, то це є те, що відомий історик що Ярослав Грицак назвав дуже образно "ідеальним геноцидом". Не в тому розумінні, що він дуже гарний, а втому розумінні, що найбільш яскраві, випуклі ознаки масового знищення людей, геноциду, вони виявилися саме в Голокості. І це, можна сказати, стало точкою відліку", - розповів історик та зазначив, що говорячи про історичну пам'ять, треба говорити і про симоволи.

"Коли ми говоримо про історичну пам'ять, то очевидно, ми маємо говорити про символи. Якщо для Західної Європи символом Голокосту і взагалі злочинами Другої Світової війни є табір смерті в Освенцимі, а для тих терен, які були в складі Радянського Союзу - це, очевидно, Бабин Яр" - додав Ігор Щупак. 

Як повідомляв 5.UA, у столиці 29 вересня пройшла пам’ятна хода до 76-х роковин трагедії у Бабиному Яру. Учасники флешмобу мовчки йшли так званою "Дорогою смерті".

Попередній матеріал
Військовий про вибухи у Калинівці: За наявною інформацією є всі ознаки лише диверсії
Наступний матеріал
"Ціна допомоги": у Харківському екопарку шимпанзе напали на доглядальника
Loading...

"Бабин Яр є місцем вбивства різних груп людей" – історик

Чому ще не зведений меморіал жертвам трагедії Бабиного Яру розсварив істориків з інвесторами – "Час. Підсумки дня"

Одне з найбільш масових убивств: в Україні вшановують 76-ті роковини трагедії Бабиного Яру