Бабин Яр
Бабин Яр day.kyiv.ua

"Бабин Яр є місцем вбивства різних груп людей" – історик

В ефірі програми "Час. Підсумки дня" на "5 каналі" директор Українського центру вивчення історії Голокосту Анатолій Подольський зазначив, що Бабин Яр потрібно сприймати, як місце вбивства не тільки євреїв, а різних груп людей

В радянські часу відбувалося максимальне замовчування єврейського профілю Бабиного Яру. Про це в ефірі програми "Час. Підсумки дня" розповів директор Українського центру вивчення історії Голокосту Анатолій Подольський. 

"Взагалі, якщо взяти радянські історіографічні дослідження, то максимум, що з написаного можна побачити, що Бабин Яр - це місце, де німецько-фашистські загарбники вбили радянських людей. Від такого замовчування головні жертви взагалі не фігурують. Потім така еволюція, що в Бабиному Яру вбили військовополонених, українців, росіян та інших" - зазначив історик та додав, що сьогодні в рамках трагедії Бабиного Яру потрібно враховувати треба враховувати й інших жертв.

"Моя теза, як історика, абсолютно зрозуміла - Бабин Яр це місце вбивства різних груп людей, різних киян, спільнот. Ми маємо казати, що Бабин Яр - це злочин в окупованому Києві, де були вбиті євреї Києва, а також роми, військовополонені, психічнохворі, в'язні, заручники... Треба враховувати й інших жертв", - наголосив Анатолій Подольський.

Як повідомляв 5.UA, у столиці 29 вересня пройшла пам’ятна хода до 76-х роковин трагедії у Бабиному Яру. Учасники флешмобу мовчки йшли так званою "Дорогою смерті".

Попередній матеріал
Калинівка в руїнах: жителі показали розтрощені домівки
Наступний матеріал
У столиці вшанували жертв трагедії Бабиного Яру
Loading...

"Одна з найглибших ран": Порошенко та Гройсман нагадали про трагедію Бабиного Яру

Інтерактивні екскурсії в Бабиному Яру: як розповідають про масові розстріли євреїв

Під землею – півстоліття: у Києві показали результати розкопок у Бабиному Яру