У Києві вшанували жертв трагедії Бабиного Яру
У Києві вшанували жертв трагедії Бабиного Яру 5 канал

У столиці вшанували жертв трагедії Бабиного Яру

Усі небайдужі взяли участь у ході від перехрестя поблизу метро "Дорогожичі" до Меморіального центру Голокосту "Бабин Яр"

Так званою Дорогою смерті, що починається від перехрестя поблизу метро "Дорогожичі" до Меморіального центру Голокосту "Бабин Яр" пройшли небайдужі, аби вшанувати пам'ять розстріляних нацистами євреїв – саме таким був їхній останній шлях 76 років тому.

78-річна учасниця ходи, киянка Раїса Калужинська на це місце приходить щороку. У вересні 1941-го звідси в останню путь вирушили тисячі київських євреїв, пізніше розстріляних нацистами у Бабиному Яру. Серед жертв було чимало родичів жінки. Сама вона дивом врятувалася від смерті.

"Мені було 2 рочки, я також з ними йшла. І стояв поліціянт, мама показала йому паспорт, що вона українка. Мій тато і всі бабусі-дідусі були євреями. Я була на руках у мами, тоді німець викинув мене з цього натовпу", – згадує Раїса Калужинська.

Зауважимо, Бабин Яр став одним із символів Голокосту. За два дні – 29 та 30 вересня 1941-го року – нацисти розстріляли тут майже 34 тис. євреїв. За наступних два тижні – ще майже 17 тис. На 76-ту річницю від початку трагедії біля стели, яка символізує початок останньої дороги жертв нацистів, збираються понад дві сотні людей. Окрім очевидців трагічних подій, небайдужі кияни та офіційні особи. Усі говорять про збереження пам'яті про той злочин та донесення її до наступних поколінь.

"Ми поставили собі за мету створити унікальний для України об’єкт. Ми хочемо дослідити цей злочин, донести до людей правду про ці події. Бо історія знищення євреїв під час Другої світової війни – це також і важлива сторінка в історії України", – розповів генеральний директор Меморіального центру Голокосту "Бабин Яр" Марек Сівєц.

Від місця збору учасники акції вирушили мовчазною ходою до Менори – пам'ятного знаку на честь розстріляних євреїв. Тут поклали квіти та влаштували невелику молитву.

"У наших планах – зведення музею, який можна буде порівняти з музеєм історії польських євреїв. Там розташуємо експозицію, яка розповідатиме про історію трагічної смерті великої кількості людей у Бабиному Яру. І дуже добре, що Україна має достатньо сил та відваги, щоб розповідати світові про цей злочин", – додав Марек Сівєц.

Керівник Меморіального центру переконаний, що будівля майбутнього музею має стояти на території Бабиного Яру. Утім про конкретне місце її розташування поки не йдеться.

Петро Троць, Юрій Усік, "5 канал"

"Історія не вмирає": В Україні вшанували пам’ять жертв Другої Світової

В Україні вшанували пам’ять жертв Другої світової
/
В Україні вшанували пам’ять жертв Другої світової
/
В Україні вшанували пам’ять жертв Другої світової
/
В Україні вшанували пам’ять жертв Другої світової
/
В Україні вшанували пам’ять жертв Другої світової
/
В Україні вшанували пам’ять жертв Другої світової
/
В Україні вшанували пам’ять жертв Другої світової
/
В Україні вшанували пам’ять жертв Другої світової
/

Попередній матеріал
"Бабин Яр є місцем вбивства різних груп людей" – історик
Наступний матеріал
Дітей без щеплення проти кору не допустять в садочки та школи
Loading...

Міжнародні компанії готові виділити $ 500 млн на будівництво українського "Діснейленду" у Києві

"Чорний ринок зброї": СБУ викрила угрупування торговців вогнепалом

"Одна з найглибших ран": Порошенко та Гройсман нагадали про трагедію Бабиного Яру

76-а річниця трагедії Бабиного Яру: у Києві обмежено рух громадського транспорту

У "Київенерго" розповіли, наскільки столиця готова до зими

Справа Януковича: суд вивчає інтерв'ю президента-втікача та вислуховує прохання адвоката