Інтерактивні екскурсії в Бабиному Яру
Інтерактивні екскурсії в Бабиному Яру 5 канал

Інтерактивні екскурсії в Бабиному Яру: як розповідають про масові розстріли євреїв

Про масові розстріли євреїв 29-30 вересня 1941 року школярам розповідають їхні ровесники, а свідчення трьох очевидців трагедії - слухають із планшетів

Напередодні вшанування пам'яті жертв Голокосту у Києві для старшокласників проводять інтерактивні екскурсії в Бабиному Яру. Про це повідомляє "5 канал". 

Про масові розстріли євреїв 29-30 вересня 1941 року школярам розповідають їхні ровесники, а свідчення трьох очевидців трагедії - слухають із планшетів. Свою ходу екскурсанти починають біля Стели "Дорога смерті": там була перша нацистська застава, де в приречених на смерть євреїв відбирали документи та валізи, а закінчують - на місцях розстрілів у Бабиному Яру.

"Вони не знали, куди їх ведуть, і у них була надія, що в них буде якесь краще життя. Але коли вони побачили вже - їх будуть розстрілювати, звісно, що втратили цю надію і почали плакати. Оце мене найбільше вразило", - зазначає десятикласниця Катерина Головненко.

Відомо, що з-поміж десятків тисяч приречених на смерть у Бабиному Яру, врятувалося лише 29 людей. В Україні зібрали найбільшу колекцію - понад 3,5 тисячі відеосвідчень осіб, які пережили Голокост.

"Я знала, що це відбувалося, але не знала, як це було. Це все просто неймовірно слухати, бо ніколи не знаєш, що може статися, і вони є таким особливим прикладом цього", - зазначає гід Крістіна Вітер.

"Діти, особливо підліткового віку, для них авторитетом є їх ровесники. Не люди старшого віку, не батьки, не вчителі, а саме діти їхнього віку. Тому ми використовуємо таких-от гідів-підлітків, яких власне я готувала - на історичну тематику", - пояснює задум консультант Фонду Шоа в Україні Анна Ленчовська. 

Попередній матеріал
Співпраця на користь спецслужб РФ: що розповіли про СБУшника його колеги
Наступний матеріал
Зрадив присязі і вступив до ЗС РФ: яке рішення ухвалив суд
Loading...