Дорога скорботи у Києві
Дорога скорботи у Києві 5 канал

Під землею – півстоліття: у Києві показали результати розкопок у Бабиному Яру

У Києві з'явилася Дорога скорботи і пам'яті. Це алея з надмогильних єврейських пам'ятників, яка веде до меморіалу Бабин Яр

Чотири місяці наукові співробітники меморіалу розкопували надгробні плити з єврейського кладовища, що було зруйноване під час Другої світової. Відкриття алеї приурочили до 76-х роковин трагедії в Бабиному Яру, передає кореспондент "5 каналу". 

Відтепер, щоб дістатися до мінори в Бабиному Яру, треба пройтися дорогою скорботи. Обабіч алеї - меморіальні плити і надгробні пам'ятники, які пролежали під землею понад півстоліття.

Усе літо співробітники меморіалу Бабин Яр проводили розкопки в Дорогожицькому парку. Про те, що тут закопані останки і надгробні пам'ятники євреїв, було відомо давно. 

Коли на місці єврейського кладовища будували телецентр - у 60-х роках минулого століття, перекопали всю землю. Надгробні плити, які знайшли, вивезли на будівництво доріг. А ті, що не годилися - просто викинули поруч у реп'яховий яр.

Дорога скорботи у Києві
Дорога скорботи у Києві5 канал

Поки що розкопали вцілілих 70 пам'ятників. Далі розкопки заморозили до весни. Через особливість місцевості, роботи проводили вручну лопатами, а не спецтехнікою. А копати глибше трьох метрів у період дощів майже неможливо.

"Якщо далі проводити розкопки, тому що ми вкопалися на 2,5 метри, то можна ще буде щось знайти. Десь 1600 поховань було перевезено на інші кладовища, але насправді тут до 30 тисяч було поховань", - розповідає Михайло Гутор, завідувач архівного відділу Національного історико-меморіального заповідника "Бабин Яр".

"Недбале ставлення до пам'яті наших предків, руйнування кладовищ завжди відгукується болем у наших серцях", - дипломатично зазначає посол Ізраїлю в Україні Еліав Бєлоцерковскі.

А вже у п'ятницю - на 76-ті роковини трагедії Бабиного Яру урочисті заходи розпочнуться з Алеї скорботи. Співробітники меморіалу розраховують: хтось із присутніх знайде серед розкопаних плит пам'ятник з іменем своїх рідних. 

 

Ірина Герасимова, Дмитро Демішев, "5 канал" 

Дивіться також фотогалерею за темою: 

"Боронять ціною життя": у Києві відкрили мультимедіа мартиролог загиблих воїнів – ФОТО

/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
"Чотирилапі спортсмени": в Україні проходить перший відкритий кінологічний чемпіонат
Наступний матеріал
Диво у Києві: в міні-зоопарку народились двійнята лемурів Варі
Loading...