бабин яр 5.ua

Трагедія не має повторитися: Президент спільно з громадськими діячами ініціював створення Меморіального центру "Бабин Яр"

Голокост є найтрагічнішою сторінкою історії єврейського і українського народів, наголосив Президент

У день 75-х роковин трагедії Бабиного Яру Президент Петро Порошенко разом із громадськими діячами та філантропами ініціював створення Першого Меморіального центру жертв Голокосту "Бабин Яр". Меморіал буде зведено у Києві на місці масового знищення нацистами євреїв, українців, ромів та представників інших національностей.

Церемонія підписання Декларації наміру створити Меморіальний центр відбулася в Національному музеї Тараса Шевченка у Києві. Як зауважив Президент, це "символічне місце "батька української нації".
"Ми, українці, розуміємо скорботу євреїв як свою власну. У роки Другої світової війни українці теж зазнали багатомільйонних втрат, і ми добре знаємо, як роками й десятиліттями болять серця й душі за нашими полеглими рідними й близькими", - сказав глава держави та нагадав, що протягом століть українці і євреї живуть на одній землі, в спільній країні.

Голокост є найтрагічнішою сторінкою історії єврейського і українського народів, наголосив Президент.

"Геноцид євреїв відбувався і на нашій території, мимо волі українців, оскільки Україна була одним із головних театрів найжорстокішої війни в історії людства", - сказав він.

Крім того, Глава держави зазначив, що сьогодні етнічні українці та етнічні євреї України спільно будують сучасну політичну націю і сучасну Україну. "Ми разом будуємо країну, де немає місця антисемітизму і наша єдність є запорукою наших перемог", - додав він.

Президент подякував українцям, євреям, людям усіх національностей за «фантастичну єдність, яку ми сьогодні демонструємо".

Петро Порошенко навів жахливу статистику, коли з вини нацистів Україна втратила до 60% свого довоєнного єврейського населення, півтора мільйони українських євреїв стали жертвами Голокосту. Лише за перші два дні трагедії 29-30 вересня 1941 року нацистами було вбито 34 тис. людей. Загалом в Бабиному Яру від рук нацистів загинуло близько 120 тис. безневинних людей.

"Це трагедія не національного, а планетарного масштабу. Голокост - злочин не лише супроти окремого народу, а супроти всього людства", - підкреслив глава держави. Він наголосив на важливості збереження пам'яті про ті трагічні сторінки історії, "щоб усе людство пам’ятало про корені і про криваві факти Голокосту, щоби ця пам’ять слугувала застереженням і нашим сучасникам, і майбутнім поколінням про небезпеку ненависті, фанатизму, расизму і нетерпимості".

"Ніколи знову. Never again. Трагедія не має повторитися", - сказав Президент. За його словами, новий меморіал має стати "місцем потужного щеплення, символом шани і поваги усіх українців незалежно від національності до трагедії та вшанування Голокосту".

"Я як Президент України, як громадянин, як українець за національністю разом з багатьма іншими українцями виступив з ініціативою створення цього Меморіалу", - сказав Петро Порошенко та закликав українську і світову громадськість долучатися до цієї ініціативи.

Створення Меморіалу Голокосту в Бабиному Яру має стати символом об’єднання нації і має величезне значення для всього світу. Президент також поспілкувався зі свідками, які пережили трагедію в Бабиному Яру.

Попередній матеріал
Трагедія Бабиного Яру: кадети провели вахту пам'яті за безжально розстріляними тисячами людей
Наступний матеріал
Волонтери фонду "Повернись живим" відправлять до зони проведення АТО два джипи

Порошенко провів перемовини з Президентом Європейської Ради Туском

Порошенко утворив Мар'їнську районну військово-цивільну адміністрацію

Порошенко підписав закон, що дозволить уникнути дискримінації у позначенні осіб з інвалідністю

Порошенко повідомив, про що вдалося домовитися з Президентом Ізраїлю