Кінотеатр Київ
Кінотеатр Київ 5 канал

Існування кінотеатру "Київ" опинилося під загрозою після неочікуваного рішення КМДА – сюжет

Тим часом, петиція на захист кінотеатру набрала вже понад 3000 підписів

Столична влада вирішила не продовжувати оренду будівлі кінотеатру "Київ" юридичній особі – "Культурний центр "Кінотеатр Київ". Натомість планує провести конкурс і укласти договір з організацією, що запропонує більшу плату за користування приміщенням. На переконання групи громадських активістів це може призвести до того, що кінотеатр "змінить своє обличчя".

Програмний директор української кінодистриб'юторської фірми Ілля Дядик зареєстрував на сайті Київради петицію із закликом захистити кінотеатр "Київ". Чоловік пояснює: місцева влада відмовляється продовжити договір оренди з юридичною особою – "Культурний центр "Кінотеатр Київ".

"Побоювання полягають в тому, що новий менеджмент змінить політику: і програмну політику, і підбір фільмів, і підбір подій. Кінотеатр втратить свою особистість, втратить своє унікальне обличчя. Я все таки сподіваюся, що договір оренди буде подовжений з колективом кінотеатру Київ і він буде працювати саме в такому вигляді, як він є зараз", – пояснює автор петиції.

Цей заклад давно став особливим для киян. Відвідувачі відзначають, що таких стрічок, які показують тут – немає більше ні в якому кінотеатрі.

"Тут буваю, дивлюся фільми про художників. Це такі фільми, не для широкого показу, але цікаво тим людям, які в цій сфері. От я як скульптор, то мені це цікаво", – пояснює глядач Артем.

Саме у стінах "Києва" відбувається значуща подія – міжнародний кінофестиваль "Молодість". І це, на  думку Іллі Дядика, заслуга директорки Вілії Бондаренко, яка вже 20 років керує кінотеатром. Ілля Дядик непокоїться, що кінотеатр утратить свою самобутність. Рішення влади не продовжувати угоду про оренду було несподіванкою і для адміністрації закладу.

Директорка "Києва" Вілія Бондаренко відмовилася коментувати ситуацію. У Держкіно рішення столичної влади щодо відмови продовжити договір про оренду називають неочікуваним і припускають: такий крок може відбити бажання у приватних інвесторів вкладати гроші в об'єкти культури.

"Якщо орендар звідти іде, то він очевидно буде ставити питання про подальшу долю цього обладнання і в такому випадку є ризик, що якийсь час кінотеатр не зможе функціонувати", – зазначає голова Державного агентства України з питань кіно Пилип Іллєнко.

Офіційну позицію щодо кінотеатру в КМДА узгоджували протягом тижня. На брифінгу пообіцяли: "Київ" не закриють, однак хочуть отримати більше грошей до бюджету. Як приклад, навели цифри: останній орендар платив місту 47 тисяч гривень на місяць. А за здані приміщення в суборенду отримував учетверо більше.

"Визначено за доцільність провести процедуру проведення прозорого конкурсу щодо передачі будівлі кінотеатру в орендне користування для здійснення кінопоказів та проведення культурно-мистецьких заходівє. Переможцем конкурсу визначено буде той суб'єкт господарювання, який запропонував найбільший відсоток розмір орендної плати", – резюмував заступник голови КМДА Володимир Слончак.

Тим часом петиція на захист кінотеатру набрала понад 3000 підписів. Щоб Київська міська рада втрутилася в ситуацію, петиція має набрати 10 тисяч голосів. На це залишилося два з половиною місяці.

Євгенія Давиденко, Дмитро Демішев, Ігор Костюк, Олександр Горнейчук, "5 канал"

Попередній матеріал
Адреналін по-закарпатськи: в Ужгороді чоловік причепив лижі до автівки і катався містом – відео
Наступний матеріал
Турецькі безпілотники для української армії: як та чим допоможуть військовим на фронті безпілотники Bayraktar TB2 – "БлогПост"

У центрі Києва невідомі блокували офіс Нацполіції: що відомо

У Києві побудують 4 нові ділянки дороги: де саме і коли вони з'являться

У Києві відкрили 15 пунктів прийому новорічних ялинок – КМДА

У Києві майже на чверть зросли тарифи на гарячу воду та опалення

Київській малечі з сиротинців і малозабезпечених сімей влаштували свято в КМДА

Найкращі фільми 2018 року – що варто переглянути кожному кіноману