Американські військові допомагають вихованцям інтернату на Львівщині
Американські військові допомагають вихованцям інтернату на Львівщині 5 канал

Добра справа: як американські й литовські військові подружилися з вихованцями інтернату на Львівщині

Читайте по-русски
Працівники закладу кажуть, армійці-волонтери не лише дарують дітям подарунки та спілкування, а й допомагають інтернату в господарчих справах

20-ро військовослужбовців Збройних сил США та Литви відвідали інтернат для дітей з інвалідністю на Львівщині. До закладу завітали армійці, які нині проходять службу у Міжнародному центрі миротворчості і безпеки на Яворівському полігоні. Як малеча гостей зустрічала, бачила знімальна група "5 каналу".

Із короваєм, піснями ті віршами зустрічають американських і литовських армійців вихованці інтернату. Про Україну розповідають віршами та піснями.

Після концерту вихованці закладу разом із військовими беруться до забав. Капелан американських армійців Террі Белл разом із 8-річним Михайликом розглядають комікси про українських кіборгів.

"Це дуже добра справа. Наші солдати люблять волонтерити, це нагадує їм домівку. Вони люблять працювати з дітьми, бавитися на вулиці в різні ігри, весело проводити час. Намагаємося допомагати вихователям. Це весело для нас – допомагати спілкуватися", – поділився капелан.

Для старших вихованців інтернату військові влаштували спортивні змагання.

"Наша команда сильна, називається "Козаки". З ними весело дуже. Скачемо у великих чоботах, граємо у футбол, коли гарна погода", – розповідає вихованець центру Павло Шуліга.

Нині в інтернаті живуть півсотні вихованців. Це діти з особливостями фізичного та розумового розвитку. Працівники закладу кажуть, армійці-волонтери не лише дарують дітям подарунки та спілкування, а й допомагають інтернату в господарчих справах.

"Лавки треба зробити, бо діткам нема де сидіти, майданчики треба поставити. По медицині допомагали. Організовували заходи. Картоплю копали, американські військові разом з нами. В нас були андріївські вечорниці – вони брали участь. Співали разом, танцювали разом", – пригадує директорка центру Наталія Франків.

Іноземні військові відвідують інтернат щомісяця впродовж останніх двох років. Серед таких гостей вихованці інтернату встигли знайти справжніх друзів.

"Мені подобається проводити з ними час, подобається волонтерська робота. Я приїхав допомагати і нічого не хочу взамін за цю допомогу", – зазначив штабний сержант збройних сил США Джеймс Макбі.

Марта Шикула, Євген Радіон, "5 канал"

Попередній матеріал
В "Укроборонпромі" заперечують семиразове завищення ціни на прилади для Ан-26 – подробиці
Наступний матеріал
Виступ Президента України на Раді регіонального розвитку Дніпропетровської області – відео

На Львівщині американські військові взялися допомагати дитячому будинку

Із дитячого спецбудинку в Києві утекли семеро вихованців

Діти з дитбудинку не можуть жити з прийомними батьками через чиновницьку байдужість: як вплинули журналісти

"Інтернати – це страшний пам'ятник "совку": як батько 36-ти дітей на власному прикладі допомагає людям з усиновленням

Прес-конференція на тему "Усиновлення – це любов назавжди" – відео

Розумне споживання і благодійність: куди кияни дівають непотрібні речі та книжки