Скріншот відео

Розумне споживання і благодійність: куди кияни дівають непотрібні речі та книжки

Охоче жертвують свій одяг та аксесуари і українські знаменитості: на поличках магазину можна знайти намисто від переможниці "Євробачення" – Джамали та сувенір від лідера гурту Бумбокс – Андрія Хливнюка

Звільняти шафи від непотрібних речей та віддавати нужденним – закликають благодійники. Нині у столиці працює низка закладів, куди можна задарма здати свої речі. Приміром, у Дарницькому та Дніпровському районах встановили два десятки боксів для речей. Звідти їх розвозять до сиротинців. За таким принципом у середмісті столиці працює і кілька магазинів. Кошти від продажу вони спрямовують на потреби благодійних фондів.

Куртки, сукні, черевики, аксесуари і навіть книжки. Все це благодійники збирають для продажу у крамниці. Понад 80% одягу віддають до будинків для літніх людей, дитячих притулків і зони бойових дій. Решту ж продають. Усі кошти спрямовують на допомогу благодійним фондам. Серед підопічних: фонд "Таблеточки", "Життєлюб" та Гостомельський притулок для тварин. Лише за місяць роботи магазину вдається переказувати фондам майже 25 тисяч гривень.

"Намагаємося допомогти якомога більшій кількості людей добре одягнутися. Ми дуже любимо допомагати, так уже склалося з роками, тому гроші і генеруються до трьох фондів", – пояснює менеджер благодійної крамниці Анна.

У закутку крамниці благодійники розташували коробку з акційними речами. Тут увесь крам по сто гривень. Подекуди трапляються навіть дизайнерські речі.

Охоче жертвують свій одяг та аксесуари і українські знаменитості. На поличках магазину можна знайти намисто від переможниці "Євробачення" – Джамали та сувенір від лідера гурту Бумбокс – Андрія Хливнюка. Однак купують таке рідко.

Відкрили благодійний магазин у середмісті Києва ще зо п'ять років тому. Ініціативою благодійники надихнулися за кордоном. Нині таких крамниць у столиці дві, втім, згодом свою діяльність підприємці планують розширювати. А поки ремонтують те, що є.

"Ідею перейняли з-за закордону, і дівчата, наші засновниці, вони цим досвідом надихнулися і відкрили цей магазин. Скажу так, за 5 років роботи нашого магазину ми перевели фондам уже понад мільйон гривень", – ділиться Анна.

Речам, які приносять у поганому стані, благодійники узялися давати нове життя. З них роблять килимки.

Для зручності, бокси для непотрібного одягу встановлюють поруч із великими крамницями.

Бокси для прийому речей – переповнені. Поруч кілька коробок зі взуттям та речами, які не влізли всередину. Забирають усе двічі на тиждень. Потім розвозять до дитячих будинків, віддають людям похилого віку або продають на аукціоні. За виручені кошти купуватимуть засоби гігієни чи нові бокси.

Дар'я Цисарук, Олександр Петровський, "5 канал"

Попередній матеріал
Кількість учнів, які отруїлися в дніпровській школі, зросла: стан хворих покращується
Наступний матеріал
"Інформаційний вечір" на "5 каналі" – відео

Берці – в шухляду: ЗСУ отримають нові літні черевики

"Допоможи мені дихати": волонтери збирають кошти на апарат для реанімації новонароджених

Ексгібіціонізм, знущання і ґвалтування: поліція викрила насильство у притулку на Одещині

Лялькотерапія по-харківськи, або Як іграшки допомагають лікувати особливих дітей

Крихітний смугастий котик шукає собі родину

Жодних "по 50 грн на штори": хто насправді повинен поповнювати шкільний фонд