Лялькотерапія
Лялькотерапія 5 канал

Лялькотерапія по-харківськи, або Як іграшки допомагають лікувати особливих дітей

Першу посилку з ляльковою королівською родиною у будинку дитини "Гіппократ" отримали 20 років тому – це подарунок від американських батьків, які вдочерили в Україні дівчинку

Незвичайний ляльковий музей працює в будинку дитини у Харкові. Всі його експонати – подарунки від вдячних батьків, які всиновлювали дітей із сиротинця. Нині в музеї 50 порцелянових ляльок. Збирали експонати близько 20 років. Іграшки можна роздивлятися не лише за склом. Ляльок медики використовують для терапії під час реабілітації дітей.

Посилку з ляльковою королівською родиною у будинку дитини "Гіппократ" отримали 20 років тому. Це подарунок від американських батьків, які вдочерили в Україні 3-річну дівчинку. Подружжя зі Сполучених Штатів забрали дитину попри її тяжкий діагноз. Дівчинка майже не чула через патології обличчя.

"Нас вітали з Різдвом. Увесь наш колектив. Там було сказано, що наша дівчинка зробила найщасливішою цю американську сім'ю. Там було стільки тепла, стільки добра. Цей лист і цей подарунок… я пам'ятаю, що ми ходили під враженням цілий тиждень", – згадує головний лікар обласного будинку дитини Роман Марабян.

Відтоді до закладу іграшки надсилали з Німеччини, Франції, Іспанії та України. За 20 років назбиралося півсотні ляльок. За кожною з них – своя історія щасливого всиновлення. Ховати по кабінетах таку красу в будинку дитини не схотіли.

"Тут кабінет функціональної діагностики, тут проводиться ультразвукове дослідження, енцефалограми, міограми. Тому діти, перед тим як зайти в кабінет, де можуть бути якісь невеликі страхи, діти і мами отримують позитивні емоції", – пояснює Роман Марабян.

Перед процедурами 3-річна Маргарита завжди зупиняється біля музею. Серед красунь з порцеляновими личками обирає найгарнішу. Реабілітаційний курс у дитячому закладі Маргарита проходить вже вп'яте. У дівчинки дитячий церебральний параліч та генетичні порушення. Коли їй був рік, перенесла тяжку операцію на серці.

"Ми майже не говорили, тільки "ма", "па". Зараз у нас вже хороший словниковий запас. Ми говоримо, ми знаємо тварин. Ми любимо балуватися, ми малюємо, ми знаємо, що таке почитати – можемо розповісти маленьку казочку. Для нас це дуже багато, ми стали ходити за ручку", – розповідає мати Маргарити Наталя Корнієнко.

Лялькотерапія – лише один із додаткових методів лікування. Він додає вражень та прискорює реабілітацію. У будинку дитини опікуються сиротами та хворими дітьми, які мають батьків. Усі вони – особливі, деякі мають по декілька тяжких діагнозів та потребують цілого комплексу з реабілітації.

Подарунки від вдячних батьків у будинку дитини отримують постійно. Та поповнювати колекцію у закладі припинили – нові іграшки роздаровують своїм вихованцям. 

Оксана Нечепоренко, Олексій Антонов, "5 канал"

Попередній матеріал
Засідання Комітету ВРУ з питань нацбезпеки та оборони: розгляд змін до Конституції щодо курсу на ЄС і НАТО – відео
Наступний матеріал
Брифінг представника представника Президента у ВР Ірини Луценко – відео
Loading...

Мрія, подорож, Жадан: як Святий Миколай втілив бажання підлітків Донбасу

Побиття дітей в одеському притулку: поліція відреагувала на інформацію – подробиці

Щороку в Україні 10 тисяч дітей залишаються без батьківського піклування – Рева

У Закарпатській області зафіксований спалах менінгіту – одна дитина померла, ще 10 осіб у лікарні

Затримка "бейбі-боксів": новоспечені батьки хвилюються, що видані згодом речі будуть замалими для немовлят

Дістали з 2-метрової глибини: на Харківщині для порятунку корови задіяли спецтехніку