Побиття дітей в одеському притулку: поліція відреагувала на інформацію – подробиці

Раніше таких скарг на "Світанок" не було, запевняють у поліції

Інформацію про побиття дітей в притулку "Світанок" на Одещинні перевіряє поліція. Про це повідомили у прес-службі відомства. Вже відкрили кримінальне провадження за статтею "побої та мордування". А приводом стало відео, яке опублікували в соцмережі, де самі вихованці розповідають про знущання з боку вихователів.

Семирічна дівчинка розповіла про своє життя у притулку. На дитину звернула увагу волонтер Зоя Мельник, коли діти були на екскурсії в Зеленому театрі.

"Дівчинка була вся в синцях і саднах, укусах комах, від неї тхнуло. Я думала, що це дитина з сім’ї нарко- чи алкозалежних, оскільки дорослі за нею особливо не наглядали. Дівчинка розповіла, що їх ставлять на коліна. Також сказала, що їх б’ють старші діти. Куди при цьому дивляться вихователі, невідомо", – йшлося в дописі волонтерки.

У притулку – 38 вихованців. Переважно, це діти з неблагополучних родин. Для них "Світанок" – тимчасове житло, вони можуть перебувати тут не більше трьох місяців. Керівники закладу запевняють, що всі вихователі досвідчені, працюють тут понад десятиліття. Не заперечують, що конфлікти час від часу трапляються, проте на дітей руку не підіймають.

"Приходять іноді, кажуть, що в нас виникає конфлікт з кимось із вихователів. Діти дуже складні, там життя, де жили – цілком влаштовувало. Єдиної системи покарання бути не може, але трудотерапія – просимо хлопців допомогти щось зробити, докласти зусилля фізично. Прибираємо, замітаємо, копаємо, підрізаємо, поливаємо, в такому плані", – пояснює завідувач притулку Інна Іщенко.

Дівчинка, що розповіла про побої, потрапила сюди з іншого притулку, який закрився на ремонт. Раніше таких скарг на "Світанок" не було, запевняють у поліції.

"Насильницьких дій не було або порушень, але були випадки коли діти перебували в розшуку, самовільно залишали притулок "Світанок". Зареєстровано заяву, а також вирішується питання про внесення відомостей до ЄРДР", – повідомила заступник начальника відділу ювенальної превенції ГУ НП в Одеській області Вікторія Лазарчук.

Востаннє "Світанок" перевіряли місяць тому. Обласна комісія знайшла порушення, але вони стосувалися браку кадрів.

Розібратися в ситуації поліція обіцяє за тиждень. До того часу жодних санкцій для вихователів притулку обласні чиновники запроваджувати не планують.

"Слідчий вирішує, чи відстороняти вихователя. В тому відео називали кілька імен, тому це буде вирішувати слідчий. Одне з рішень, яке готується – це перетворення притулку на центр соціально-психологічної реабілітації – надасть можливість й підсилити фінансування, й кадрові рішення, бо наразі там немає психолога. Це ненормально", – зазначає віце-губернатор Одеської області Сергій Колебошин.

Психологи вважають, що дівчинка на відео не обманювала і застерігають, що побої для дитячої психіки безслідно не минають.

"Вони сприймають це як норму, і цю жорстокість вони сприймають, як єдину можливість знайти до себе увагу, і таке ставлення вони бачать як досить прийнятне", – пояснює психолог Світлана Григор'єва.

Поліція перекваліфікувала справу і тепер розслідує злісне невиконання обов'язків з догляду за дитиною. Якщо доведуть, що вихованка "Світанку" говорила правду – співробітникам притулку загрожує до 5 років позбавлення волі.

Ольга Дунська, Сергій Іщенко, "5 канал"

Попередній матеріал
Нарколога, яка обстежувала Зайцеву, розшукає поліція – рішення суду
Наступний матеріал
Уночі вулицями Києва проїхав літак – відео

"Ставлять на коліна і б'ють": в Одесі перевірять дитпритулок через відео зі скаргами дівчинки

Протидія насильству: в Одесі для школярів проведуть виховні бесіди на початку навчання

Тягали за волосся, били ногами по голові: розлого про жорстоке побиття дівчини в Одесі

Поліція з'ясувала, чому підлітки в Одесі жорстоко побили дівчину

Моя дитина – жертва булінгу: що робити батькам – практичні поради від психолога

Мін'юст розпочинає інформаційну кампанію "СтопБулінг"