Харків, побиття дівчинки з ДЦП
Харків, побиття дівчинки з ДЦП 5 канал

"Завдала понад 100 ударів": у Харкові судять няню, що лупцювала дівчинку з ДЦП

Якщо провину Світлани Савченко доведуть, їй загрожуватиме до 5 років позбавлення волі

У Дзержинському райсуді Харкова 8-го травня відбулося попереднє засідання у справі побиття нянею 14-річної дівчинки, яка страждає на тяжку форму ДЦП.

Підозрювана своєї провини не визнає, а лупцювання та шарпання безпомічного підлітка називає наслідком "поганого настрою". Ляпаси зафіксувала прихована камера, яку встановила мати потерпілої дівчини в себе вдома. Деталі – від кореспондента "5 каналу".

До суду підозрювана у побитті дівчинки Світлана Cавченко прибуває в супроводі свого адвоката. Жінка одразу дає зрозуміти, що спілкуватися із журналістами не має бажання.

На попереднє засідання до Дзержинського райсуду міста прийшла і мати потерпілої – 14-ї річної Валерії. Лариса Сандеві – свідок у цій справі. Саме вона оприлюднила у березні відео з побиттям доньки її доглядальницею. Приховану камеру мати встановила в кімнаті, коли помітила синці та дивну поведінку доньки.

На суд Лариса прийшла без доньки, яка у справі фігурує як потерпіла. Дівчинці знадобилася допомога лікарів та психологів.

Харків, побиття дівчинки з ДЦП
Харків, побиття дівчинки з ДЦП5 канал

"Ми пили протисудомні препарати протягом місяця, бо підвищилася судомна активність у нас, пили судомні препарати і кілька крапельниць робили, аби набряки з потилиці зійшли. Я щойно гортала протокол дослідження (медичного – ред.), чесно кажучи, трошки шокована, бо нарахували більше, ніж 106 ударів", – розповідає мати потерпілої дівчини.

Саме результати експертизи, а також тривалість побоїв стали причиною перекваліфікації справи, кажуть у прокуратурі. Раніше Світлані Савченко інкримінували завдання тілесних ушкоджень, нині ж – катування або фізичне насилля.

Харків, побиття дівчинки з ДЦП
Харків, побиття дівчинки з ДЦП5 канал

"У нас є відеозапис, який зафіксував три дні такого жорстокого поводження, а насправді ми не можемо знати, скільки це відбувалося", – коментує прокурор Харківської місцевої прокуратури №1 Наталя Клочко.

Своєї вини підозрювана не визнає. Жодних вибачень чи каяття мати Валерії від няні не почула. До того ж, нещодавно Лариса Сандеві дізналася, що колишня доглядальниця нібито вже знайшла роботу за фахом.

Харків, побиття дівчинки з ДЦП
Харків, побиття дівчинки з ДЦП5 канал

"Вона навіть вирішила не змінювати свого резюме. Лише мобільний номер. Як відомо зі слів журналістів, котрі намагалися усіляко викликати її на розмову, вона працює доглядальницею", – каже мати потерпілої Лариса Сандеві.

Якщо провину Світлани Савченко доведуть, їй загрожуватиме до 5 років позбавлення волі. Через відсутність потерпілої та її опікуна – представника соціальної служби – засідання у справі перенесли на 6 червня.

Оксана Нечепоренко, В’ячеслав Кузьменко, Харків, "5 канал"

Попередній матеріал
Залишили від вулиці самі руїни: важка артилерія ворога поцілила мирну Лоскутівку
Наступний матеріал
"Подай зброю": гурт Kozak System презентував нову пісню, написану бійцем АТО
Loading...