У Харкові няня жорстоко била дівчинку з ДЦП

У Харкові няня жорстоко била дівчинку з ДЦП: чому навіть відеозапис не гарантує покарання

Про недобре мати почала здогадуватися два місяці тому. Під час кожного слова "няня" – донька плакала

Встановлені вдома камери спостереження відзняли, як харківська доглядальниця б'є 14-річну дівчинку із ДЦП. Її мати заяву в поліцію написала, але адвокат попереджає – суд ймовірніше за все не візьме до уваги ці відеозаписи, якими б кричущими вони не були. Адже в Україні такі – поза законом. От якби доглядальницю попередили, що її знімають, а ще б і оголошення відповідні вивісили по всій квартирі – от тобі б, можливо, суд це відео подивився...

Лариса ледь стримує сльози. Шокуюче відео, де її 14-річну донечку б'є няня, жінка побачила вчора. Світлану Савченко Лариса найняла півтора роки тому для своєї доньки Валерії. У дівчинки ДЦП від народження, тож, розповідає мама, няню обирала ретельно. Світлана Савченко майже одразу викликала довіру в матері та дитини.

"Я не маю освіти в роботі з особливими дітками, але мені ось душа моя вимагає кому-небудь допомогти", – згадує знайомство Лариса: "Вона з перших секунд показала їй синтезатор, показала що у неї є маракаси і "давай будемо грати".

Про те, що щось відбувається, Лариса почала здогадуватися два місяці тому. Під час кожного слова "няня" – донька плакала. А на тілі дитини жінка помітила синці та садна. Однак їхню появу няні вдавалось пояснити.

У Харкові няня жорстоко била дівчинку з ДЦП

"Так, дитина має статус. Дитина може впасти, впасти грубо. Але, я згодна, що це садна на щиколотках, на ліктях, на колінах. Але на ребрі, на обличчі, на потилиці… В грудні ми ще помітили п'ятірню на обличчі, я теж запитала у няні, в чому проблема. Але вона каже "ну вона сьогодні просто поводилася неадекватно", – розповідає мати.

Останньою краплею став зламаний зуб. Лариса вирішила встановити камеру відеоспостереження. Із доказами жінка звернулася до правоохоронців. Няню викликали на допит до райвідділку. Там вони з Ларисою знову зустрілися. Свої дії кривдниця пояснювала так – зірвалася. Однак дізнатися від самої Світлани її версію подій журналістам "5 каналу" не вдалося.

Для Світлани Лариса має намір вимагати найсуворішого покарання: "В'язниця. Чим більше, тим легше. Тим мені буде легше, що вона буде сидіти там, і більше нікому не зашкодить".

Та довести провину жінки буде не так легко, кажуть юристи. Суд може не прийняти один з головних доказів – відео. "Взагалі-то в нас прихована з'йомка є поза законом, а в приватних приміщеннях – тим більше. Якщо приміщення перебуває під відеоконтролем, то повинно бути попередження", – пояснює адвокат Олег Головков.

Тим часом правоохоронці вже призначили ряд судово-медичних експертиз. А мати дівчинки зняла усі побої. Доки родина чекає на результат, няню правоохоронці відпустили.

Оксана Нечепоренко, В'ячеслав Кузьменко, "5 канал"

Попередній матеріал
Пленарне засідання ВР: година запитань до уряду – відео
Наступний матеріал
Живої риби не залишилось: у Черкасах береги Дніпра залиті нечистотами