5 канал

Історії, варті уваги: в Одесі відкрився центр для жінок-жертв насильства

Відновили реабілітаційний центр силами благодійників – спеціалізованих державних установ в Україні немає

У Одесі запрацював реабілітаційний центр для жінок, які стали жертвами насильства. Його відновили за гроші благодійників: обладнали сімейні та дитячу кімнати. Також залучили фахівців, які допоможуть жінкам повернутися до нормального життя. Докладно – в сюжеті "5 каналу".

Подружнє життя для Марії виявилося справжнім пеклом, скаржиться жінка. Коли терпець їй увірвався, – втекла з дому. Із собою взяла найцінніше – дітей: "Втекла від чоловіка з п'ятьма дітьми, на п'ятому місяці вагітності. Дітей він не ображав, але мене і душив, і ножами погрожував, все було… Старша дочка сказала "мамо, не припиниш це – заберу молодшого і піду з дому"

Тепер вони мешкають у кімнаті центру. Доки старші діти звикають до життя без гучних скандалів, молодшим допомагають оговтатися від стресу волонтери. У притулку є ще три родини зі схожими історіями.

"Жінки, перебуваючи в насильстві, сприймають свою ситуацію як природну і абсолютно не усвідомлюють проблеми… Я використовую когнітивно-поведінкову терапію і раціональні мотиви. Це і арт-терапія, і казкотерапія для дітей, ігрова, групова, індивідуальна, сімейна, якщо вдається залучити до роботи насильника", – розповідає психолог Людмила Заболотна.

У паніці жінки часто тікають із дому без жодних документів. Тож у центрі працює юрист, який допомагає відновити офіційні папери, необхідні для життя.

"У когось немає документів – допомагаємо у відновленні. Потрібно написати заяву в правоохоронні органи – пишемо в правоохоронні… Це можуть бути проблеми з житлом, з оформленням землі, було і таке, оформлення субсидій. Абсолютно різні", – пояснює юрист Ольга Костюк.

Реабілітаційний центр може прихистити одночасно 25 жінок. Жити тут безплатно вони можуть не більше семи місяців. Утікачок приймають цілодобово.

Керівник центру Тетяна Семикоп зазначає: "Є яких привозять поліція, вночі. Ми звикли до цих дзвінків, у нас завжди є застелені ліжечка на випадок "якщо раптом". Направляють центри соціальних служб сім'ї та молоді. Ось останню направив департамент по боротьбі з торгівлею людьми Нацполіції".

У реабілітаційному центрі є кімната майстринь, де кожна мешканка може опанувати навички перукаря, швачки чи майстра з манікюру. Це допоможе у майбутньому самостійно заробляти гроші.

Волонтери кажуть, спеціалізованих державних реабілітаційних центрів для жінок немає, а оскільки потреба в них велика – доводиться звертатися по допомогу до благодійників.

"Ми дали грант на $9 тис., ще $3 тис.надійшли від одеських волонтерів. Утворення цього центру завершене, але ще є багато людей, дітей, що потребують нашої допомоги, тож програма розвиватиметься й далі", – запевняє волонтер Карл Донован.

Волонтери обіцяють шукати нові благодійні програми, щоб центр міг допомогти більшій кількість жінок.

Ольга Дунська, Сергій Іщенко, "5 канал"

Попередній матеріал
В зоні АТО підірвався боєць, ще троє поранені в результаті обстрілів
Наступний матеріал
У Сирії повстанці збили російський штурмовик Су-25 – відео
Loading...