unn.com.ua

У Закарпатській області зафіксований спалах менінгіту – одна дитина померла, ще 10 осіб у лікарні

У Порошківській школі І-ІІІ ступенів із 3 до 7 вересня включно введено карантин

На Закарпатті в селі Порошково Перечинського району зафіксовано спалах менінгококової інфекції. 11 осіб було госпіталізовано, одна дитина померла, ще одна – в реанімації. Про це повідомив головний лікар обласної інфекційної лікарні Михайло Поляк, передає прес-служба Департаменту охорони здоров'я Закарпатської ОДА.

"У ніч з 31 серпня на 1 вересня від блискавичної форми менінгококової інфекції в обласній інфекційній лікарні померла восьмирічна дівчинка з с. Порошково Перечинського району. Ще 10 жителів села зараз знаходяться на лікуванні: одна дитина з важкою генералізованою формою - у відділенні інтенсивної терапії", – розповів головлікар.

Поляк додав, що шестеро хворих мають локалізовану форму – назофарингіт, а троє є носіями цього захворювання, стан пацієнтів стабільний.

Фахівці Перечинської міжрайонної філії Закарпатського обласного лабораторного центру МОЗ України провели епідобстеження осередку за місцем проживання хворих і здійснили комплекс протиепідемічних та дезінфекційних заходів.

"Розроблено і введено в дію оперативний план заходів по локалізації та недопущенню розповсюдження менінгококової інфекції в Перечинському районі. Зараз ситуація по захворюваності на менінгококову інфекцію в районі контрольована і стабільна", - стверджують в Департаменті охорони здоров'я.

У Порошківській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів із 3 до 7 вересня включно введено карантин. Порошківській сільраді рекомендували встановити карантин у дошкільних навчальних закладах, заборонити проведення масових заходів на території села, проводити роз'яснювальну роботу з ромським населенням щодо сприяння медичним працівникам у обстеженні на менінгококову інфекцію.

Менінгіт – це запальний процес, що протікає в оболонках спинного і головного мозку. Основними симптомами менінгіту є головний біль, висока температура тіла, порушення свідомості, підвищена світло- і звукочутливість, оніміння шиї. Захворювання частіше вражає маленьких дітей і чоловіків. Часто менінгіт є ускладненням інших інфекційних захворювань, і нерідко закінчується летальним результатом, особливо, якщо його причиною є бактерії і грибки.

Попередній матеріал
100 років потому: Україна вшановує жертв "червоного терору"
Наступний матеріал
Засідання Кабінету Міністрів – відео

Важить лише сім кілограмів: на Кіровоградщині батьки морили 4-річного сина голодом – фото

Затримка "бейбі-боксів": новоспечені батьки хвилюються, що видані згодом речі будуть замалими для немовлят

Затримка "бейбі-боксів": в уряді пояснили, що робити новоспеченим батькам

У Дніпропетровську жорстоко побили хлопця

На Львівщині люди отруїлися на святкуванні дня народження в кафе – потерпілих уже 15

Забезпечать усіх, але згодом: чому затримують видачу бейбі-боксів у пологових та як їх одержати