Заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій та ВПО України Юрій Гримчак
Заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій та ВПО України Юрій Гримчак 5 канал

Гримчак про розслідування щодо "Укроборонпрому": "Тут застосували технологію "гнилого оселедця"

Читайте по-русски
Гримчак сказав, що це технологія з курсу "бойової пропаганди"

В ефірі "5 каналу" в програмі "Інформаційний вечір" заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій та ВПО України Юрій Гримчак прокоментував журналістське розслідування щодо розкрадань в "Укроборонпромі".

"Коли пішли перші повідомлення, я це відео продивився частинами. Мене не вразило – і я пішов далі. Через день, дивлюся, скандал сильно розганяють, і я подивився все. З моєї точки зору, це ні про що. У 2015-му, 2016-му і можливо, 2017 році, але це не точно, ми купували частину запчастин контрабандою із Російської Федерації. От з точки зору людини, яка пов'язана з війною, я знаю, що у 2014 році за деякі запчастини можна було "відвалити" вагу в золоті, бо від цього залежало життя людей. Треба розуміти, що коли у 2014-му році Президент (Петро Порошенко – ред.) сказав, що ми перейшли на власне виробництво, в нас, як завжди, не почули, про що говорять. Ми сьогодні випускаємо частину своєї нової бронетехніки – це БТР-3, БТР-4 тощо… Але в нас залишається на озброєнні кілька сотень БТР-70 і БТР-80 (1972 і 1986 року виробництва – ред.). І може, через рік-три їх спишуть, бо на заміну прийдуть більш нові… Тобто налагоджувати власне виробництво цих важелів немає сенсу, бо вони будуть реально коштувати дорожче, ніж їхня вага в золоті", – сказав Гримчак.

На запитання ведучої, чи справді купувалися запчастини в Росії, Гримчак підтвердив: "Купували. І всі люди, які цим займалися, всі були в курсі, що це відбувається. І це становило  досить значні ризики для тих, хто займається цим напряму, і для тих, хто вкладає в це гроші… І якщо хтось сьогодні запропонує купити БМП-1 от за будь-яку ціну, я готовий зв'язатися з "Укроборонпромом" – і вони куплять, бо в нас є потреба в машинах такого класу. Так от я вам скажу одразу, що ніхто і ніде їх не купить. І сьогодні розмірковувати, чи дорого ми там купували, чи можна було купити дешевше?.. Я скажу: купіть, але треба мати на увазі, що нам треба не один-два, а нам треба таких сотню".

Крім того, Гримчак висловив переконання, що журналістське розслідування з'явилося за місяць до виборів не випадково: "Це абсолютно технологічна штука. Є навіть назва в курсі "бойової пропаганди" – на називається «гнилий оселедець». Це коли будь-яка контраверсійна подія прив’язується до прізвищ. Причому в самому тексті так званого розслідування, там Порошенка немає взагалі, там навіть Гладковського немає, там є його син із якимись обговореннями і проханнями. Але в назві самого фільму присутній Порошенко. І коли в Дениса Бігуса (засновник Bihus.Info, що оприлюднили розслідування – ред) на одній із програм запитали, то він сказав, що ви не зрозуміли, що це не про Порошенка, це про трьох мажорів. Але якщо це про трьох мажорів, то нащо в назві тоді писати Порошенка (назва матеріалу – "Друзі Президента крадуть на оборонці" – ред.). Це називається "гнилий оселедець". Потім піде спростування, і я більш ніж упевнений, що син Гладковського виграє суд, бо зняття переписки з телефону – тільки за рішенням суду, а все інше є незаконним".

Детальніше дивіться у повному відео інтерв'ю:

Як повідомляв 5.UA, 25 лютого 2019 року журналісти програми "Наші гроші" (Bihus.info) оприлюднили матеріали про викриття масштабних схем розкрадання в оборонному комплексі, до яких можуть бути причетні посадовці. Йдеться про події 2014-2016 років. В "Укроборонпромі" тоді заявили, що журналісти маніпулюють закритою інформацією, яку могли отримати у межах кримінальних проваджень. 26 лютого Президент тимчасово призупинив повноваження першого заступника секретаря РНБО Олега Гладковського.

Дивіться також фотогалерею за темою:

У соцмережі опублікували фото українського броньовика "Козак-2М1" під час випробувань на полігоні

Козак-2М1 під час випробувань
/
Козак-2М1 під час випробувань
Козак-2М1 під час випробувань
/
Козак-2М1 під час випробувань
Козак-2М1 під час випробувань
/
Козак-2М1 під час випробувань
Козак-2М1 під час випробувань
/
Козак-2М1 під час випробувань
Козак-2М1 під час випробувань
/
Козак-2М1 під час випробувань
Козак-2М1 під час випробувань
/
Козак-2М1 під час випробувань

Попередній матеріал
Розкопкам на Поштовій загрожує руйнування: що нині відбувається навколо скандального проекту ТРЦ
Наступний матеріал
З палаючого будинку в Кам'янському врятували 3-х дітей: дівчинка померла в лікарні
Loading...