Глава МВФ закликала невідкладно ухвалити закон про створення Антикорсуду

Лагард висловила подяку Главі Держави за зусилля, завдяки яким стало можливе ухвалення закону

МВФ закликає невідкладно ухвалити президентський закон про створення Антикорупційного суду. Про це йдеться в заяві директора Міжнародного валютного фонду Крістін Лагард за результатами її переговорів із Президентом України Петром Порошенком.

Лагард висловила подяку Главі Держави за зусилля, завдяки яким стало можливе ухвалення закону і привітала наміри організувати роботу суду до кінця року.

"Я дуже задоволена ухваленням українським Парламентом закону про Вищий антикорупційний суд, що є суттєвим кроком уперед у боротьбі влади з корупцією. Ми погодилися, що Парламенту зараз важливо швидко ухвалити додатковий закон, поданий Президентом для фактичного створення суду. Також необхідні правки для відновлення вимоги, згідно з якою Вищий антикорупційний суд розглядатиме всі справи, що підпадають під його юрисдикцію. Зокрема, всі апеляції щодо рішень судів першої інстанції, як це було в законопроекті, ухваленому в першому читанні", – заявила Лагард.

Закон про Антикорупційний суд Верховна Рада ухвалила 7 червня. Новостворений орган розглядатиме всі справи, що стосуються корупційних злочинів. Запустити суд має Вища рада правосуддя протягом року. Підґрунтям для його створення має стати ще один технічний закон. Очікується, що депутати проголосують за нього вже завтра, 21 червня.

Попередній матеріал
Руйнує міфи російської пропаганди: історії людей, переслідуваних в окупованому Криму, зібрали в книзі "Люди "сірої зони"
Наступний матеріал
"Приниження дипломатії": чому депутатів обурило призначення Литвина послом у Вірменії

У МВФ привітали ухвалення закону про Вищий антикорупційний суд

МВФ свідомо виставляє Україні умови, які неможливо виконати – нардеп

Не встигли: скільки ще Рада розглядатиме правки до закону про Антикорсуд

"Більшість правок не мають підтримки": депутат спрогнозував, чи встигне Рада ухвалити закон про Антикорупційний суд цього тижня

Чи матиме успіх закон про Антикорупційний суд – думки депутатів та експертів

Верховна Рада нарешті ухвалила закон про Вищий антикорупційний суд: як це було