суд
суд court.gov.ua

Закон про Антикорупційний суд: у комітеті ВР роз'яснили правку про апеляцію

  У профільному комітеті ВР наголосили, що положення закону про Антикорупційний суд щодо апеляції відповідає висновку Венеціанської комісії

  У Комітеті з питань правової політики та правосуддя Верховної Ради заявили, що норма закону "Про Вищий антикорупційний суд" щодо того, щоб справи проти корупціонерів, спрямовані в суди до моменту створення Антикорупційного суду, не підлягали апеляції у новоствореній інстанції, відповідає висновку Венеціанської комісії та була публічно озвучена на засіданні парламенту. Про таке йдеться в повідомленні на сайті комітету.

  Нагадаємо, Рада ухвалила закон про Антикорупційний суд 7 червня 2018 року.

  У комітеті нагадали, що редакція законопроекту про Вищий антикорупційний суд, що була ухвалена парламентом у першому читанні, передбачала передачу всіх судових справ, розгляд яких у судах першої та апеляційної інстанцій не закінчено, до дня початку роботи Вищого антикорупційного суду, до цього суду. При цьому зазначено, що при підготовці до другого читання щодо цього положення були внесені правки.

  "Під час підготовки законопроекту до другого читання Комітет погодився із рекомендаціями експертів Венеціанської комісії, які у своєму Висновку (пункт 35) звертали увагу на доцільності того, щоб справи, які перебувають на розгляді на момент початку роботи Вищого антикорупційного суду, продовжували розглядати суди, де вони на той момент слухаються", – наголосили у профільному комітеті. В іншому випадку передача справ призвела б до перенавантаження суддів Вищого антикорупційного суду. 

  Крім того, зазначають у комітеті, було взято до уваги, що відповідно до ухваленої в першому читанні редакції законопроекту, Апеляційна палата ВАС буде судом апеляційної інстанції тільки щодо судових рішень новоствореного антикорупційного суду.

  "Комітет ще на своєму засіданні 21 травня 2018 року вирішив рекомендувати врахувати відповідну правку визначивши, що судовий розгляд кримінальних проваджень щодо злочинів, віднесених цим Кодексом до підсудності Вищого антикорупційного суду, який розпочато у судах першої та/або апеляційної інстанцій до дня початку роботи Вищого антикорупційного суду, продовжується у цих судах", – зазначають у комітеті.

  Водночас у комітеті запевнили, що правка про апеляцію була відображена у порівняльній таблиці до законопроекту й не ставилася на підтвердження, тож залишилася в остаточній редакції закону. Також у комітеті додали, що для узгодження законопроекту із КПК було проведено "техніко-юридичне опрацювання її (правки – Ред.) редакції, у результаті якого були виявлені логічні та термінологічні неузгодженості деяких положень КПК у редакції законопроекту", після чого ці "неузгодженості" були усунуті й зміст правки був оголошений головою комітету Русланом Князевичем на засіданні Верховної Ради України 6 червня, тобто за день до голосування за закон у цілому.

  "Таким чином, у жодному разі не може йтися про здійснення будь-яких непублічних змін чи фальсифікацій положень Закону України "Про Вищий антикорупційний суд" щодо апеляційного оскарження рішень судів у справах підслідних Вищому антикорупційному суду, оскільки задля уникнення можливого порушення Конституції України та логічного узгодження положень законопроекту, необхідні технікою-юридичні коригування були неодноразово озвучені на засіданні Верховної Ради України, здійснені абсолютно відкрито та публічно, оформлені Рішенням Комітету з питань правової політики та правосуддя та підтримані Верховною Радою", – резюмували в профільному комітеті.

  Нагадаємо, раніше деякі ЗМІ повідомили, що у "Центрі протидії корупції" заявили, що в оприлюдненому тексті закону з'явилася правка, яку голова комітету правової політики та правосуддя Руслан Князевич не зачитував у сесійній залі перед ухваленням закону і яку не обговорювали в комітеті. За іноформацію ЗМІ, у прес-службі НАБУ повідомили, що топ-посадовці можуть уникнути покарання через поправку до закону про антикорупційний суд.

  Попередній матеріал
  Схід і захід разом: вчителі Донеччини та Львівщини зіграли в "Джуру-Вчителя"
  Наступний матеріал
  Урочистості з нагоди Дня медичного працівника у Маріїнському палаці за участі Президента – відео

  "Дарма лякають МВФ і відставками": у "Батьківщині" розповіли, чи готові підтримати закон про Антикорупційний суд

  Пленарне засідання Верховної Ради: розгляд законопроекту про Антикорупційний суд – трансляція

  Кабмін піде у відставку, якщо голосування про Антикорупційний суд не відбудеться – експерт

  Наскільки нардепи наблизилися до голосування за Антикорсуд – включення з Ради

  "Інформаційний вечір" на "5 каналі" – відео

  Пленарне засідання Верховної Ради: розгляд законопроекту про Антикорупційний суд – відео