5 канал

"Дарма лякають МВФ і відставками": у "Батьківщині" розповіли, чи готові підтримати закон про Антикорупційний суд

Очікується, що між 13:00 та 14:00 буде ухвалене фінальне рішення

Сьогодні, 7 червня, – день голосування за Вищий антикорупційний суд. Народні депутати мають завершити розгляд останніх правок до законопроекту та віддати свої голоси "ЗА" чи "ПРОТИ".

Зранку відбулося закрите засідання фракції Блоку Петра Порошенка, де був присутній і Президент України. Паралельно відбувалося засідання фракції "Народного фронту".

Нардеп Олексій Рябчин повідомив, що фракція "Батьківщина" теж проводила нараду. На думку депутата, Рада таки бажає створити незалежний Антикорупційний суд, але "кожен цю незалежність розуміє по-своєму".

"Хтось розуміє незалежність Антикорупційного суду, як те, що він буде приймати незалежні рішення на користь українського народу. А хтось – що вони там поставлять своїх суддів і він (Антикорупційний суд – 5.UA) буде незалежний для них. Якраз між цими двома концепціями йде боротьба і досі остаточного рішення немає", – пояснив депутат.

За його словами, переговори з міжнародними партнерами стосовно створення суду вже були проведені. Залишається, щоб проголосував зал. Депутат зазначив, що о 12:00 буде ще остаточне засідання комітету, де ухвалять рішення, по яким комітет не визначився. І очікується, що між 13:00 та 14:00 проголосують за фінальне рішення.

Стосовно правки про роль міжнародних експертів у відборі кандидатів на посаду суддів Олексій Рябчин зазначив, що фракція "Батьківщина" підтримує законопроект у редакції, погодженій Венеціанською комісією, оскільки ця структура, за словами депутата, дає поради по багатьох законах європейським країнам.

"Коли нас лякають МВФ, ненаданням кредиту, відставками, я не хочу, щоб депутати керувалися саме цими речами. Ми керуємося думкою експертів, яких ми поважаємо, тому "Батьківщина" буде підтримувати редакцію, яка запропонована Венеціанською комісією", – пояснив Рябчин.

У випадку, якщо за законопроект не проголосують, депутат припускає і сценарій розпуску Верховної Ради та перевиборів.

"Багато моїх колег не хочуть голосувати за законопроект, якщо там не буде права вето. Тобто люди, які хочуть незалежний Антикорупційний суд, не готові підписатися під редакцією, яка буде підконтрольна Президенту", – додав нардеп.

Зокрема, у "Народному фронті" журналістам повідомили, що начебто компроміс у фракції стосовно ролі міжнародних експертів знайдено.

Попередній матеріал
Презентація цифрової реконструкції розстрілів під час Євромайдану – відео
Наступний матеріал
Президент заявив про досягнення компромісів щодо Антикорупційного суду: подробиці поки що в таємниці
Loading...

Пленарне засідання Верховної Ради: розгляд законопроекту про Антикорупційний суд – трансляція

"Інформаційний вечір" на "5 каналі" – відео

Пленарне засідання Верховної Ради: розгляд законопроекту про Антикорупційний суд – відео

"Ультиматум Гройсмана", або Як близько Рада до створення Антикорупційного суду – сюжет

МВФ свідомо виставляє Україні умови, які неможливо виконати – нардеп

Як пов'язані голосування за закон про Антикорупційний суд та курс гривні – експерт