'Джура-Вчитель' на Донеччині
'Джура-Вчитель' на Донеччині 5 канал

Схід і захід разом: вчителі Донеччини та Львівщини зіграли в "Джуру-Вчителя"

Зазвичай участь у військово-патріотичній грі беруть діти й підлітки, але торік вчителі Донеччини вирішили змінити цю традицію

Вчителі Донеччини та Львівщини змагалися в межах військово-патріотичної гри "Джура" за приз у 200 тис. грн на обладнання навчального класу. Освітяни Донеччини першими в Україні вирішили, що традиційна дитячо-юнацька розвага "Джура" буде цікавою та корисною і для дорослих. Тож цього року запросили учасників до себе і трохи змінили правила.

Крокують строєм, із патріотичними гаслами, під червоно-чорними прапорами – вчителі Донеччини готуються зіграти у "Джуру". Зазвичай грають діти й підлітки, але торік вчителі Донеччини вирішили змінити цю традицію і провели змагання для дорослих. Цього року до них долучилися освітяни Львівщини.

Вчителька стрийської школи Софія Савченко переконана – такі ігри розвивають духовно й фізично:"В кожній школі, напевно, одна з найбільших проблем – це фізичний стан дитини. На сьогодні нова українська школа говорить, власне, про емоційність дитини, про фізичне її здоров'я. А потім, якщо дитина здорова і емоційно наповнена, вона може вчитися, без того нема ніякого навчання"

"Джура" – це не лише фізичні вправи. В учасників гри з'являється мотивація вивчати історію рідної країни, запевняє вчителька з Донеччини Олена Кольва: "Це дуже необхідно з ситуацією у країні, з нашою приналежністю до зони АТО. Це дуже необхідно, це мотивує, це покращує патріотичний настрій не тільки дітей – вчителів та батьків".

Перше випробування – квест. Завдання – треба заспівати пісню про Україну. Тож лунає Гімн.

Тим часом, на азовському узбережжі – творчий конкурс "Джури" для вихователів дитячих садочків. "Ми повинні виліпити із піску якусь таку фігуру гарну. І ми очікуємо, що виліпимо таку фігуру, що займемо перше місце", – пояснює учасниця гри Світлана.

Вчителі змагаються у спритності, ерудиції та творчості. Найспритніша з майже півтора десятка команд отримає 200 тис. грн на технічне обладнання своєї школи. Гроші – з обласного бюджету.

Згодом педагоги Донеччини планують розширити коло учасників. Тож запрошують до гри колег з інших регіонів. "Ми сподіваємося, що рано чи пізно Донецька область понесе цю ініціативу до великої України, центральної, щоби це зробити всеукраїнською грою на рівні вчителів", – каже заступник голови ДонОДА Ігор Стокоз.

Анастасія Старостенко, Олег Корінний, "5 канал"

Фоторепортаж: Як змагалися кращі біатлоністи Чемпіонату Сухопутних військ на Львівщині

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Нарешті "реальне покарання": організатора тітушок Крисіна ув'язнили на 5 років
Наступний матеріал
Закон про Антикорупційний суд: у комітеті ВР роз'яснили правку про апеляцію