Ганна Гопко
Ганна Гопко
5 канал

"Приниження дипломатії": чому депутатів обурило призначення Литвина послом у Вірменії

Раніше генерала звинуватили в тому, що під час боїв за Іловайськ він залишив своїх бійців

Двох нових послів України призначив Президент. Відповідні укази розміщені на офіційному сайті Глави Держави. Так, до Перу поїде Ігор Тумасов. До призначення на посаду посла України він працював у Міністерстві закордонних справ. Очолював відділ країн Південної Америки.

Іншим новим послом України у Вірменії став Петро Литвин, генерал-лейтенант. Із травня 2012 року до збереження 2015 – був командиром 8-го армійського корпусу Сухопутних військ ЗСУ. Брав участь у боях на сході. Зокрема, командував військами сектора "Д". Раніше Литвина звинуватили в тому, що під час боїв за Іловайськ він залишив своїх бійців. Однак доказів цього спеціальна комісія парламенту під час розслідування так і не знайшла. Нове призначення спричинило обурення частини депутатів.

"Я брав участь у виконанні бойових наказів у серпні 2014 року і напередодні мого заходу саме цей генерал драпав підлеглими оголовиши нам фланг, що дозволило швидше завершити оточення міста Іловайськ. Ні я, ні мої бойові побратими не можемо пробачити такої поведінки", – пояснив перший заступник голови фракції "Народний фронт" Андрій Тетерук.

Петро Литвин – брат народного депутата і колишнього голови Верховної Ради Володимира Литвина. А також екс-голови Держприкордонслужби Миколи Литвина.

"Це приниження дипломатичної професії і призначення. Це приниження української держави. Людина, яка тікала з Іловайська, яка поставила під загрозу українських військових, волонтерів і зараз стає послом України у Вірменії, достатньо чутливій, де є надзвичайно потужний російський вплив – є абсолютно неприпустимим", – обурюється позафракційний народний депутат Ганна Гопко.

Нагадаємо, Президент Петро Порошенко призначив послів України у Вірменії та Перу сьогодні, 20 червня.

Попередній матеріал
Глава МВФ закликала невідкладно ухвалити закон про створення Антикорсуду
Наступний матеріал
Від сценарію – до готового продукту: як дітей вчать знімати мультики в кінотаборі Харкова – сюжет

Нові обов’язки: Президент призначив послів у Вірменію та Перу

Порошенко зустрівся з послами G7 та Євросоюзу: про що говорили

"Добрий вечір, пане голово ВЦА Донецької області?" – що відповів Гримчак ведучому "5 каналу" – відео

Кабмін призначив в.о. міністра фінансів

Верховна Рада обрала нового аудитора НАБУ

Глава МВФ закликала невідкладно ухвалити закон про створення Антикорсуду