прес-служба Президента України

Порошенко зустрівся з послами G7 та Євросоюзу: про що говорили

  Однією з тем були результати зустрічі лідерів країн "Великої сімки", яка відбулася 8-9 червня в Канаді

  Президент України Петро Порошенко провів зустріч з послами країн "Великої сімки" та Європейського Союзу.

  Про це повідомили у прес-службі Президента України.

  Співрозмовники обговорили результати зустрічі лідерів країн "Великої сімки", яка відбулася 8-9 червня в Канаді, в частині підтримки України.

  Глава держави зазначив, що українське питання є, безумовно, консолідуючим елементом у зовнішній політиці держав G7, а також наголосив, що єдність на підтримку України щодо відновлення територіальної цілісності та політики санкцій у зв'язку із триваючою російською агресією є дуже важливою.

  Особливу увагу було надано питанню незаконно утримуваних у Росії осіб та політичних в'язнів з України. Президент поінформував про зусилля, які докладають з метою їхнього звільнення, та відзначив важливість консолідації міжнародних зусиль у цьому контексті.

  Зокрема Порошенко згадав і про набрання чинності Законом України "Про Вищий антикорупційний суд", а також поінформував присутніх про спрямування до Вищої ради правосуддя проекту Закону "Про утворення Вищого антикорупційного суду" відповідно до процедури, визначеної Конституцією України. Глава держави підкреслив пріоритетну важливість запуску Вищого антикорупційного суду, як ключового елемента новоствореної антикорупційної інфраструктури держави.

  Під час зустрічі було обговорено прогрес України на шляху реформ, зокрема в контексті реформування сектора національної безпеки України.

  Важливу увагу також надано забезпеченню енергетичної безпеки України та ЄС.

  Крім того, співрозмовники обговорили підготовку до самітів Україна – ЄС та Україна – НАТО у Брюсселі у липні цього року.

  Також Порошенко провів зустріч з делегацією Політико-безпекового Комітету Європейського Союзу, яка перебуває з візитом в Україні на запрошення глави держави. Президент закликав держави-члени ЄС посилити тиск на Кремль для якнайшвидшого звільнення українських політичних в’язнів та заручників.

  Попередній матеріал
  "Нафтогаз" подав контраргументи на рішення шведського суду стосовно боргу "Газпрому" – Коболєв
  Наступний матеріал
  Зменшення мита і збільшення штрафів: у ВР зареєстрували законопроекти щодо авто на "євробляхах"