Переговори на Банковій: докладно про зустріч Порошенка із Могеріні

Федеріка Могеріні з офіційним візитом в Україні. Віце-президент Європейської комісії та Верховний представник ЄС із питань зовнішньої політики та безпеки зустрілася з першими українськими особами

Серед основних тем – Донбас. Могеріні запевнила, що ЄС робить усе можливе, аби протидіяти російській агресії. Пообіцяла, що санкції проти Російської Федерації зберігатимуться до цілковитого виконання Мінських домовленостей і що ЄС не визнає результатів виборів президента Росії в анексованому Криму. 

Європа не втомилася від України, а навпаки – інтенсивно підтримує. Із таким посилом до Києва прибула головний дипломат ЄС Федеріка Могеріні. Попри те, що на зустрічах нахвалює темпи реформ, наполягає: критично необхідно якомога швидше створити Вищий антикорупційний суд. Прем'єр-міністр їй це обіцяє.

"Ми очікуємо, що найближчими декількома місяцями буде створений Верховною Радою України. Ця робота ведеться. Ми, своєю чергою, як уряд зробимо все можливо, щоб організаційно забезпечити його створення", – запевнив Гройсман.

Європа робить усе можливе, щоби допомогти Україні протидіяти російській агресії. Про це єврокомісар говорить вже із главою держави. ЄС одностайно продовжив на півроку санкції проти Росії. І використовуватиме цей інструмент політичного та економічного тиску, допоки Росія не почне виконувати Мінські угоди.

Могеріні заявляє: ЄС, як і Україна, в жодному разі не визнає проведення президентських виборів Росією в незаконно анексованому Криму. Президент вимагає більшого.

"Уже настав час для Європейського Союзу назвати агресора агресором та стороною конфлікту. Настав час і для надання державами-членами ЄС оборонної зброї для України відповідно до національного та міжнародного законодавства", – наголосив Петро Порошенко.

Могеріні цього не коментує, але каже: Європа готова монетизувати підтримку. Зокрема, надати Україні мільярд євро допомоги. Щоправда, для отримання цих коштів Київ мусить виконати умови Єврокомісії. Серед них і ті, через які Україна не змогла отримати попередній – третій транш. Нині обидві сторони узгоджують вимоги.

"Наші команди вже працюють над цим. Звичайно, були певні обмеження, які не дали можливості надати попередній транш. Я думаю, що ці умови перейдуть у цей пакет, але я сподіваюся, що допомога буде надана вже до кінця цього року", – зазначила Федеріка Могеріні.

Федеріка Могеріні

Переговори на Банковій затягнулися. Наступні співбесідники столичної гості – студенти університету ім. Шевченка. Молодь прочекала на Верховного представника ЄС із питань зовнішньої політики та безпеки кілька годин.

Європейська інтеграція України, продовжувала єврокомісар, – це вибір, власне, молодого покоління. Студентів, які у 2014 році вийшли на Майдан, бо прагнули змін, нині Могеріні заспокоювала: реформи швидко не робляться.

"Реформи розпочато, і ми це бачимо. Я закликаю вас і далі вірити у зміни на краще так, як віримо в Україну ми", – заявила Могеріні.

Уже наступного понеділка Могеріні поділиться своїми спостереженнями від візиту на спеціальному засіданні Ради ЄС, присвяченому ситуації в Україні.

Леся Головата, Ірина Герасимова, Сергій Барбу, "5 канал"

Попередній матеріал
Весна прийшла – асфальт зійшов: чому шиномонтажі Києва не мають відбою від клієнтів
Наступний матеріал
Які пристрасті киплять нині в Конституційному Суді – "Інформаційний вечір" на "5 каналі"