Євроінтеграція України має бути поза політикою – представники Європарламенту

Кабмін та Рада мають прийти до конструктивного діалогу щодо ухвалення євроінтеграційних законопроектів

Українське суспільство має сформувати внутрішній запит на євроінтеграцію. Це має змусити парламент та уряд винести її за межі політичної боротьби. Про це заявив керівник місії Європарламенту з оцінки потреб ВР, президент Європарламенту (2002-2004) Пет Кокс на зустрічі з віце-прем’єр-міністром з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванною Климпуш-Цинцадзе, передає прес-служба Кабміну

"Суспільство має сформувати такий потужний запит на євроінтеграцію, який жоден з українських політиків чи урядовців не зможе проігнорувати. Тоді уряд і парламент не матимуть іншого виходу, як спільно працювати над ухваленням євроінтеграційних законопроектів", – зазначив Пет Кокс.

Говорили під час зустрічі і про ухвалену раніше "дорожню карту" пріоритетних законопроектів для законодавчого забезпечення виконання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

Як наголосила Іванна Климпуш-Цинцадзе, уряд й парламент України мають прагнути до конструктивного діалогу щодо ухвалення євроінтеграційних законопроектів.

"На нас чекає один із найбільш важливих етапів європейської інтеграції, адже доведеться приймати непопулярні рішення. Це буде важко робити, оскільки нас чекає новий виборчий цикл. Тому нагальною потребою на сьогодні є винесення євроінтеграції за межі політичної боротьби", – констатувала віце-прем'єр.

Під час зустрічі сторони також порушили питання газового шантажу з боку Росії, до якого Москва вдалася після оголошення рішення Стокгольмського арбітражу. Цим агресор поставив під загрозу стабільність транзиту російського газу до ЄС.

"Росія вкотре показала, що використовує газ як інструмент політичного тиску, як зброю у своїй гібридній війні. І це загроза не лише для України, а і для всієї Європи. Це має підштовхнути країни ЄС до того, аби тверезо оцінити загрози та остаточно відмовитися від "Північного потоку-2", – наголосила Іванна Климпуш-Цинцадзе.

У свою чергу депутат Європарламенту Елмар Брок запропонував Україні під час найближчої сесії ЄП на наступному тижні донести свою позицію у черговій "газовій війні".

"Ми знаємо, що Росія намагається посіяти сумніви щодо надійності України в якості транзитера газу до Європи. Але всім нам потрібно почути і позицію України, отримати реальні докази та аргументи про порушення Росією домовленостей для того, аби ухвалити рішення щодо подальшої співпраці з нею", – прокоментував євродепутат.

Дивіться також фотогалерею за темою: 

Майже 100 прапорів: український стяг замайорів у містах Європи та Америки – ФОТО

/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Собчак має чітко заявити про цілі відвідин окупованого Криму – Чубаров
Наступний матеріал
В Україні набув чинності новий закон про приватизацію: що не можна приватизувати