Утеплення будинків

В Україні набув чинності новий закон про приватизацію: що не можна приватизувати

Нині будуть проводити "велику" і "малу" приватизацію активів вартістю понад 250 мільйонів гривень і менше відповідно

В Україні почав діяти новий закон № 2269-VIII "Про приватизацію державного та комунального майна". Закон був опублікований вчора, 6 березня 2018 року, в парламентській газеті "Голос України".

Що не підлягає приватизації

Новий закон містить у собі перелік об'єктів, що не підлягають приватизації, а саме:

  • військове майно,
  • майно медустанов,
  • надра, корисні копалини, води, ліси, ядерні матеріали та установки,
  • метро, державні реєстри, майно Національної громадської телерадіокомпанії України (НГТУ) і т. д.

Крім того, Верховна Рада за поданням Кабміну має затвердити перелік об'єктів, що не підлягають приватизації.

Що підлягає приватизації

Також об'єкти соціально-культурного призначення можливо приватизувати за умови збереження виду діяльності. Перепрофілювати можливо лише об'єкти, які не працюють більше трьох років і перебувають в аварійному стані, але тільки не спортивні заклади, бази олімпійської та паралімпійської підготовки, фізкультурно-оздоровчі та спортивні споруди, лікувальні і лікувально-профілактичні установи.

Нововведення у законі

Також документ передбачає спрощення градації об'єктів приватизації – залишається тільки велика і мала. Вартість об'єктів великої приватизації, згідно з даними фінансової звітності за останній рік, становить понад 250 мільйонів гривень. Крім того, у документі детально зазначаються, які саме об'єкти відносяться до малої приватизації.

Об'єкти малої приватизації будуть продавати тільки на електронних аукціонах. Деталі, щодо порядку проведення, затвердить Кабмін. Місцеві ради зможуть встановлювати особливості продажу об'єктів великої приватизації, які перебувають у комунальній власності.

Хто має право бути покупцем

Крім того, документом передбачено, хто має право бути покупцем, а хто – ні. Так, купувати державні та комунальні підприємства не можуть:

  • потенційні покупці, зареєстровані в офшорних зонах з непрозорою структурою власності (бенефіціарні власники яких не розкриті на 100%), - Росія;
  • юридичні особи, в яких вона має участь, або підконтрольні їм особи;
  • резиденти РФ;
  • юридичні особи, інформація про бенефіциарних власників яких не розкрито;
  • фіз- або юрособи, які перебувають під санкціями, а також пов'язані з ними.

Контроль приватизації

Контролювати дотримання законодавства при приватизації повинна Спеціальна контрольна комісія Верховної Ради України з питань приватизації, яку необхідно створити. Згідно із законом, оскаржити продаж об'єкта великої приватизації можна протягом трьох років. Протягом трьох місяців можна звернутися до суду з позовом про відмову у затвердженні протоколу аукціону, про визнання недійсними результатів приватизації об'єкта малої приватизації або договору купівлі-продажу об'єкта малої приватизації. Крім того, протягом місяця з моменту опублікування результатів аукціону можна оскаржити рішення органу приватизації про недопущення до участі в аукціоні або про не укладення договору купівлі-продажу з переможцем аукціону.

Як повідомляв 5.UA, Верховна Рада ухвалила законопроект про приватизацію, який, зокрема, забороняє резидентам РФ брати участь у приватизації в Україні.

Дивіться також фотогалерею за темою:

90 хвилин про курс України: Порошенко виступив зі щорічним зверненням до нардепів у ВР – фото

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Євроінтеграція України має бути поза політикою – представники Європарламенту
Наступний матеріал
"Космічний інтернет": китайці вирішили скласти конкуренцію Маску