ukrainian.voanews.com

Допомога Україні: Єврокомісія готова виділити 1 млрд євро

  Найближчим часом пропозицію надішлють до Ради Європи та Європейського парламенту

  Європейська комісія готова надати фінансову допомогу Україні в 1 млрд євро. Про це сповістив у Twitter кореспондент "Радіо Свобода" Рікард Йозвяк.

  "Європейська комісія готова запропонувати новий транш на суму 1 млрд євро Україні. Пропозицію, ймовірно, надішлють до Ради Європи і Європейського парламенту наступного тижня. Якщо все буде добре, перший транш можуть виплатити у липні-вересні", – написав він.

  Віце-президент Європейської комісії Валдіс Домбровскіс зауважив, що після надходження пропозиції буде її обговорення між країнами Євросоюзу, а також Європарламенту.

  "Це вже обговорювали наприкінці минулого року, коли попередня програма закінчилася і, на жаль, ми не змогли виплатити останній транш у розмірі 600 млн євро, оскільки не всі умови були виконані. Тому ми підготували ще одну програму макрофінансової допомоги в розмірі 1 млрд євро двома траншами, за 500 млн кожен. Зараз ми запустили всі необхідні процедури", – проінформував він.

  Нагадаємо, що восьмого грудня Український уряд та Єврокомісія підписали угоду "Про фінансування заходу "Підтримка ЄС для сходу України".

  Попередній матеріал
  В Одесі працівники карного розшуку запобігли викраденню бізнесмена
  Наступний матеріал
  Замах на керівника Державної зернової корпорації: підозрювальних затримано