Іванна Климпуш-Цинцадзе
Іванна Климпуш-Цинцадзе 5 канал

ЄС скасував "прикордонну програму" допомоги Україні, вимагає повернути €10 млн – віце-прем'єр

Найімовірніше, ЄС вирахує ці кошти із майбутніх проектів

ЄС скасував програму допомоги Україні на реконструкцію прикордонних пунктів пропуску й вимагає повернути переказані десять мільйонів євро. Але оскільки вісім із них уже витратили, то їх просто вирахують із майбутніх проектів.

Про це "5 каналу" повідомила віце-прем'єр із питань європейської інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе.

"Є інші механізми, за якими Європейський Союз може недодати ці кошти для України – у майбутніх програмах. Підозрюю, що саме таким чином розгортатимуться події щодо цих коштів, які не були ефективно використані Україною", – прокоментувала віце-прем'єр міністр.

Як інформував 5.UA, 22 лютого 2018 року Євросоюз підтвердив, що згортає проект будівництва та реконструкції українських контрольно-пропускних пунктів на західному кордоні, який розпочали ще 2012 року. Причина – порушення всіх можливих термінів здачі в експлуатацію, а також перевитрати. Загальна вартість проекту – 27 мільйонів євро, вісім з яких українські виконавці вже витратили.

Згодом прем'єр-міністр України Володимир Гройсман повідомив, що Україна домовлятиметься з Євросоюзом про відкриття нових проектів із фінансування прикордонної інфраструктури. 

Попередній матеріал
Підписання угоди між ПАТ "Укрзалізниця" та General Еlectric Transportation – відео
Наступний матеріал
"Укрзалізниця" підписала з General Electric угоду про спільне виробництво рухомого складу на $1 млрд
Loading...