"Укрзалізниця" підписала з General Electric угоду про спільне виробництво рухомого складу на $1 млрд

Виробництво локомотивів стартує на початку 2018 року в США, і перші поставки заплановані цієї осені

Компанія General Еlectric Transportation і ПАТ "Укрзалізниця" у п'ятницю в Києві уклали рамкову 15-річну угоду вартістю близько $1 млрд про партнерство в оновленні та модернізації рухомого тягового складу.

"Його перший етап передбачає поставку в кінці 2018 року і першому кварталі 2019 року 30 вантажних дизельних локомотивів GE ТЕ33а c рівнем локалізації 10%", – йдеться в релізі "Укрзалізниці" в п'ятницю.

Виробництво локомотивів стартує на початку 2018 року в США, і перші поставки заплановані цієї осені.

Для поставки перших 30 тепловозів також сьогодні було укладено договір купівлі-продажу між GE і державним Укрексімбанком у $140 млн (з урахуванням ПДВ). Держбанк потім передасть тепловози у фінансовий лізинг "Укрзалізниці".

Глава правління Укрексімбанку Олександр Гриценко уточнив, що договір підписаний під гарантії Citigroup.

Рамкова угода передбачає, що з часом рівень локалізації буде доведений до 40%, обсяг поставок локомотивів GE вказаної серії Evolution до 2034 року сягне 225. В рамках реалізації угоди в Україні повинна бути також створена база для довгострокового технічного обслуговування тепловозів GE і модернізовані 75 локомотивів з нинішнього парку "Укрзалізниці".

"Це дуже важливий день дня нас, для розвитку бізнесу і транспортної інфраструктури", – зазначив Президент України Петро Порошенко, який був присутній під час підписання документів.

Він зауважив, що недофінансування УЗ протягом багатьох років стало стримувальним фактором розвитку української економіки.

"Дуже швидко було підготовлено контракт на суму $1 млрд. Упевнений, що це тільки перший крок. Репутація GE дуже висока: вона приходить в ті країни, де бачить перспективи розвитку. Контракт – це визнання того, що зроблено, і довіра до того, що ми хочемо зробити ", – наголосив глава держави.

Президент і головний виконавчий директор GE Transportation Рафаель Сантана, який підписав угоду, зазначив, що це найбільший контракт GE в Україні за всю історію.

"Угода, підписана сьогодні, розширює нашу глобальну базу клієнтів і є новим етапом стратегічного партнерства з "Укрзалізницею". Наша співпраця може служити каталізатором залучення міжнародних інвестицій та прискорення економічного зростання України", – сказав він.

Своєю чергою в.о. голови "Укрзалізниці" Євген Кравцов зазначив, що за всю історію компанії вона придбала лише вісім нових локомотивів, і сьогодні стала "вузьким горлом" для розвитку української економіки.

"Це епохальна дата для "Укрзалізниці", – наголосив керівник компанії.

Попередній матеріал
ЄС скасував "прикордонну програму" допомоги Україні, вимагає повернути €10 млн – віце-прем'єр
Наступний матеріал
В'ятрович: по Україні декомунізація майже завершена, в Києві ще є над чим працювати

Манафорту висунули нові обвинувачення через шахрайство

Держдеп США зробив заяву через загибель на Донбасі 23-річної медсестри

РФ намагається втрутитися в кінопремію "Оскар" – New York Times

"Школи беззахисні перед маніяками": Трамп запропонував озброїти американських вчителів

У Чорногорії скоїли напад на посольство США: нападник підірвав себе гранатою

Держдеп США про "Північний потік-2": Цей газопровід істотно підірве незалежність України