Україна ЄС
facebook.com/petroporoshenko

ЄС підтвердив закриття проектів модернізації кордону з Україною

Невикористані кошти доведеться повернути

Представництво Європейського союзу в Україні підтвердило зупинення транскордонного проекту модернізації шести прикордонних контрольно-пропускних пунктів. Про це йдеться в офіційному роз'ясненні у відповідь на запит 5.UA.

"Деякі програми передбачають реконструкцію, модернізацію та оновлення пунктів перетину кордону між Україною та країнами-членами ЄС. Було визначено шість проектів для імплементації, загальною вартістю 29,2 млн євро. Фінансування забезпечує ЄС, а головним бенефіціаром є Державна фіскальна служба України. Проте після проведення оцінки ми дійшли висновку, що ці проекти не вдасться завершити вчасно, тому ці шість проектів закривають", – зазначено у повідомленні. 

У представництві ЄС додали, що невитрачені кошти доведеться повернути.

Міністерство фінансів України також підтвердило цю інформацію, зазначивши, що проблеми виникли саме через Державну фіскальну службу України. "Відповідне рішення стало публічним учора. Це є дуже негативним сигналом... Бо коли ми говоримо про припинення співпраці з нашими партнерами через власну неспроможність, ми просто самі себе дискредитуємо. Були проблеми, вони пов'язані з ДФС... Будемо шукати вихід з цієї ситуації", – сказав міністр фінансів України Олександр Данилюк.

Він додав, що бачить необхідність делегувати будівництво інфраструктурних проектів на українському кордоні місцевим органам влади замість Державної фіскальної служби.

"ДФС не повинна будувати митниці. Це що – будівельна компанія? Це не є характерною функцією для ДФС. Вони зацікавлені тільки з точки зору своїх інтересів ... Хто це може зробити краще, ніж місцева влада?" – зазначив міністр. 

За попередніми даними, за час реалізації цих проектів Україна отримала від ЄС третину грантових коштів, виділених на проект – близько 10 млн євро. Київ витратив близько 2 млн євро. Відповідно, Україна має відшкодувати ЄС близько 8 млн євро. Отже, сумарна вартість фондів, які були запропоновані Україні, але не використані нею, становить близько 27 млн євро.

Проект щодо модернізації шістьох українських КПП на східному кордоні ЄС був започаткований у 2014 році. Проект був спрямований на сприяння інтеграції української економіки з країнами своїх сусідів з ЄС шляхом побудови чи модернізації контрольних пунктів на кордонах з Польщею, Угорщиною, Словаччиною та Румунією.

Як інформував 5.UA, у вівторок Reuters повідомило, що ЄС згортає програму допомоги Україні, в рамках якої він був готовий виділити 29,2 млн євро на модернізацію шести пунктів пропуску на кордоні з Румунією, Словаччиною, Угорщиною і Польщею.

Пізніше, того самого дня Державна фіскальна служба України спростувала цю інформацію. А голова представництва ЄС в Україні Хьюг Мінгареллі заявив, що ЄС не ухвалював рішення стосовно зупинення реалізації транскордонного проекту з модернізації шести прикордонних контрольно-пропускних пунктів. 

Попередній матеріал
Географічна "помилка": в Україну заборонили ввозити низку книг з РФ
Наступний матеріал
На 95-му році життя помер народний артист України

Посол ЄС: Антикорупційний суд в Україні мають створити до виборів

Політолог: Вступ України до НАТО та ЄС – не на часі

Суд ЄС зняв санкції із Сергія Клюєва

Клімкін: Нинішня Україна не має шансів стати членом ЄС і НАТО

Вибух у ДФС Чернівців: бойову гранату приніс працівник податкової

ЄС готовий частково профінансувати інфраструктурні проекти в Україні – Омелян