Підписання закону про Антикорупційний суд Президентом України
Підписання закону про Антикорупційний суд Президентом України
Скріншот відео

Усунути будь-які перешкоди: Порошенко розповів про перші кроки до створення Антикорупційного суду

Президент уже звернувся до уряду та Міністерства фінансів із проханням виділити кошти

Президент Петро Порошенко у понеділок, 11 травня, підписав закон про Вищий антикорупційний суд під час зустрічі з учнями Української академії лідерства.

Дату підписання, як і місце, Президент обрав символічні, адже сьогодні перша річниця запровадження безвізу між Україною та ЄС.

Одразу після підписання закону, Президент розповів подробиці створення Антикорупційного суду. Зокрема про те, що він уже звернувся до уряду та Міністерства фінансів із проханням виділити кошти. А також звернувся до інституту іноземних експертів з вимогою надати щонайменше 12 кандидатів на розгляд вищої кваліфікаційної комісії суддів, щоб з них можна було вже утворити громадську раду міжнародних експертів.

Стосовно подання законопроекту про створення суду до Ради Порошенко запевнив, що завершить розроблення закону вже цього тижня.

"Ця норма буде імплементована в будь-який законопроект, щодо судоустрою, який зараз перебуває у Верховній Раді, і тоді я цей законопроект визначу як невідкладний. Звертаюся до всіх, зокрема до ВР, швидше проголосувати за цей законопроект. Ми маємо усунути будь-які перешкоди на шляху до створення Антикорупційного суду", – розповів Президент.

Також Порошенка в рамках теми Антикорупційного суду запитали стосовно необхідності скасування внесення застави в разі особливо тяжких корупційних злочинів. Як саме це відбуватиметься, Президент не пояснив, але запевнив, що ця норма набуде чинності тоді, коли буде створений Антикорупційний суд.

Як повідомляв 5.UA, 9 червня голова Верховної Ради Андрій Парубій підписав закон про Антикорупційний суд, ухвалений парламентом 7 червня. Закон "Про Вищий антикорупційний суд" визначає засади організації та діяльності ВАС як вищого спеціалізованого суду в системі судоустрою, спеціальні вимоги до суддів цього суду та гарантії їхньої діяльності, а також особливості проведення конкурсу на посаду судді Вищого антикорупційного суду.

Положення закону погоджені з МВФ і Венеціанською комісією та надають право голосу міжнародним експертам у доборі антикорупційних суддів. Президент переконаний, що Вищий антикорупційний суд вдасться створити цього року.

Попередній матеріал
Історична дата у квадраті: Порошенко підписав закон про Антикорупційний суд
Наступний матеріал
"Інформаційний вечір" на "5 каналі" – трансляція

Історична дата у квадраті: Порошенко підписав закон про Антикорупційний суд

Президент: Корупція – одна з найбільших загроз для України, порівнянна з агресією РФ

Президент заявив про досягнення компромісів щодо Антикорупційного суду: подробиці поки що в таємниці

Перше засідання Націнвестради: про що говорили українські урядовці та міжнародний бізнес

"Важливий не для МВФ, а для України": Порошенко розповів, коли очікує ухвалення закону про Антикорупційний суд

"Українці зможуть відкривати рахунки в будь-якій країні світу": Порошенко анонсував ухвалення у ВР нового закону "Про валюту"