Порошенко розраховує, що Антикорупційний суд запрацює вже 2018 року

Президент звернувся з проханням до народних депутатів підтримати законопроект

Президент України Петро Порошенко розраховує, що Антикорупційний суд в Україні запрацює вже до кінця поточного року. Таку заяву Глава держави зробив під час спільної прес-конференції зі Спадкоємним принцом Ліхтенштейну Алоїзом.

Порошенко звернувся з проханням до народних депутатів підтримати законопроект.

"Висловлюю надію, щоб коли (не "якщо", а "коли"!) це відбудеться, ми до кінця поточного року в основному завершили процедури по створенню суду (Антикорупційного – 5.UA) і щоб вже в 2018 році Антикорупційний суд запрацював і завершив створення, за моєю ініціативою, ефективної антикорупційної інфраструктури", – заявив Петро Порошенко.

Ще однією ключовою темою зустрічі була агресія Росії: незаконна анексія Криму та незаконне вторгнення на схід України. Принц запевнив, що готовий підтримувати ініціативи України, зокрема і питання в створенні миротворчої місії в ООН і готовий допомагати Україні у вирішенні цього конфлікту на сході.

У своєму виступі принц Алоїз заявив, що його країна засуджує дії Кремля.

"Наша країна висловлює занепокоєння ситуацією на сході України. Сподіваюся, що нам вдасться швидко знайти шляхи мирного врегулювання ситуації. Ліхтенштейн, звісно, маленька держава, у нас обмежені можливості, але ми зробимо все, що в наших силах", – заявив принц.

Також, він повідомив, його бізнесмени зацікавлені інвестувати свої гроші в Україні. Наразі комісії це обговорюють.

Зазначимо, за всі роки відносин України з Ліхтенштейном, це перший візит представника влади країни до Києва. Приїхав принц не сам, а з дружиною – Софією. Алоїз зазначив, що Київ для нього не чужий, оскільки його прабабуся під час Першої світової працювала в Києві медсестрою "Червоного хреста", тепер дружина принца успадкувала цю функцію: вона є керівником організації в Ліхтенштейні і хоче відвідати "Червоний хрест" на території України.

Принц планує сьогодні зустрітися також із керівництвом Верховної Ради та Кабміну, а в четвер, 7 червня, з дружиною відвідає Львів.

Попередній матеріал
Головне із засідання Кабміну: візит радикалів та запровадження освітнього омбудсмена
Наступний матеріал
Чи справді Гройсман піде у відставку: думка політолога

Перше засідання Націнвестради: про що говорили українські урядовці та міжнародний бізнес

"Важливий не для МВФ, а для України": Порошенко розповів, коли очікує ухвалення закону про Антикорупційний суд

Зустріч Президента України та Спадкоємного Принца Ліхтенштейна зі ЗМІ – відео

Порошенко: У часи протистояння від професійності журналістів залежить наближення перемоги

Пленарне засідання Верховної Ради: розгляд законопроекту про Антикорупційний суд – трансляція

"Інформаційний вечір" на "5 каналі" – відео