Володимир Гройсман
Володимир Гройсман Урядовий портал

Чи справді Гройсман піде у відставку: думка політолога

Про обіцянку Прем'єр-міністра щодо звільнення та можливих дочасних парламентських виборів розповів політолог Сергій Таран у програмі "Інформаційний вечір" на "5 каналі"

У четвер, 7 червня, народні обранці планують голосувати за законопроект про Антикорупційний суд. Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман пообіцяв піти у відставку в разі провалу нардепів.

Політолог Сергій Таран пояснив таку позицію очільника Уряду: "Гройсман просто не хоче брати на себе відповідальність у тому разі, якщо будуть провалені перемовини з МВФ і каже, що у всьому винен парламент". Експерт зазначив – якщо за Антикорупційний суд все ж не проголосують, то ймовірно прем'єр таки піде у відставку, а це призведе до дочасних парламентських виборів і гарячого політичного літа.

Закон про Антикорупційний суд – це умова МВФ для отримання Україною останнього траншу. Втім експерт впевнений, підвищення тарифів для населення є більш важливішим для Міжнародного валютного фонду. "Для МВФ дуже важливі насамперед фінансові показники, бо це фінансова, а не політична інституція. Вся роль фонду щодо інших країн зводиться до того, аби держава жила за те, що вона заробляє, в іншому випадку він шукає способи зменшити цей дисбаланс", – зазначив політолог.

У разі відставки Гройсмана і дочасних виборів парламенту, не всі депутати та фракції захочуть створити новий офіційний Уряд, впевнений Сергій Таран. "Завжди в українські політиці вигідно було бути в опозиції, тому що громадяни мають прихильність до неї. Якщо дивитись на результат роботи по реформах, то, безперечно, нинішній парламент працює гарно. З іншого боку в нього ще залишилося дуже багато "хвороб": і голосування, і відвідування, і не завжди депутати живуть за те, що зароблять, і нині немає чіткої межі між владою і опозицією", – зауважив експерт. Тому Сергій Таран не виключає можливості політичної кризи в Україні в разі неухвалення закону про Антикорупційний суд. 

Нагадаємо, юридичний радник Transparency International Україна Максим Костецький спрогнозував, що Кабмін може піти у відставку, якщо голосування про Антикорупційний суд не відбудеться.

Повну версію інтерв'ю можна подивитися у відео:

Попередній матеріал
Порошенко розраховує, що Антикорупційний суд запрацює вже 2018 року
Наступний матеріал
Засідання Комітету ВР з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності – завершено

Кабмін піде у відставку, якщо голосування про Антикорупційний суд не відбудеться – експерт

У кожного свої повноваження: в БПП відреагували на заяву Гройсмана піти у відставку

Нова сітка доріг в Україні має бути побудована до 2022 року – Гройсман

"До нас цього ніхто не робив": Гройсман розповів, як зміниться економічна модель України

"Ультиматум Гройсмана", або Як близько Рада до створення Антикорупційного суду – сюжет

"Час можливостей": ексклюзивне інтерв'ю з Володимиром Гройсманом – відео